Ocena kierowcy - Kia Clarus II Sedan

artik, 17 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1998
Kia Clarus II Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : trochę rdzewieje mi rant na tylnym nadkolu(kilka ogniw korozji bardzo małych)
Zawieszenie : trochę są amortyzatory i sprężyny wymęczone a wymiana będzie chyba kosztowna.
Inne
auto bardzo elastyczne, kultura bracy silnika bdb jak na te lata. Z silnika jestem bardzo zadowolony.
skrzynia ok. ale trzeba koniecznie stanąć aby pierwszy bieg włączyć ponieważ nawet jak sie troszke toczy to nie da rady biegu włączyć. Czasem wsteczny musze poprawić dwa razy zanim wejdzie.
wszystko jest dobrze dopóki nie trzeba amortyzatory wymienic. Problemem są wysokie ceny. Jednak birąc pod uwagę nasze drogi to i tak niezły przebieg można na nich zrobić.
widoczność bdb oprócz tylnej szyby ale można się do niej przyzwyczaić.
.nawet fajnie sie siedzi za kierownicą mimo że materiały użyte w tym aucie nie powalają na kolana to podobają mi się stonowane kolory tapicerki i ład na kokpicie. Bardzo łatwy i szybki dostęp do wszystkich przełączników. Kierownica troche za szybko się wytarła. Generalnie w środku wygląda jak japończyk z ołowy lat 90-tych.
super wentylacja jak chce to bardzo szybko robi się gorąco w zimne dni a chłodno w upalne dzięki klimatyzacji.
super bardzo duża przestrzeń zarówno z przodu jak i z tyłu. Pod tym względem auto jest super. Jedyny mały mankament to bagażnik, który jest duży ale trochę za płaski i mam problem z włożeniem wózka dziecięcego
wyciszenie ok.
jak na tak duże auto spalanie jest dobre tym bardziej że mam lekką nogę więc nie wprowadzam silnika w wysokie obroty..no może czasem:) jak trzeba szybko zmienić pas. W mieście pali mi ok. 10litrów paliwa, w cyklu mieszanym ok. 8,5 a na trasie przy jeździe między 90 a 100km/h spala mi nawet niecałe 7 litrów benzyny.
bardzo tanie auto ale czści bardzo drogie
ostatnio zaczęły wahać się obroty ale po chwili było już ok. i od miesiąca nie mam problemów.
nigdy mnie nie zawiódł a pokonuje czasami długie trasy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,6