Lista ocen Kia Magentis II (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leszek
Sedan 2.0 CRDi 140KM 103kW
Przejechałem 7000 km. Jeżdżę spokojnie, raczej nie mam zacięcia rajdowego. Niestety nie mam komputera, ale każde tankowanie notuję. Najniższe spalanie na całym baku odnotowałem w trasie do Chorwacji (4 osoby + bagaż). Jechałem niezbyt szybko do 140 km/h. Spalił 5,8 l/100km. Najwyższe na A4 (130÷180 km/h) - spalił 7,8 l/100 km. Trasa mieszana jaką robię zazwyczaj (w tygodniu do pracy 10 km tam i 10 km z powrotem po mieście), weekendy trasa ok....
~Toperz
Sedan Facelifting 2.0 CRDI VGT 150KM 110kW
W odróznieniu od większości traktorów ten jest ekonomiczny, można osiągnąć 5l na 100. W D na autostradzie przekraczał 10 przy jeździe jak wszyscy, ale wiadomo traktor dobry do PL gdzie jeżdzisz 80-90 i tak jesteś piratem. Miasto 8l, w małym miasteczku dojazdy 3km do pracy to ponad 10l wychodzi bez wariacji.Diesel nielubi krótkich odcinków. Naprawy nie wiem, ale jak wiadomo przy 100.000km w dieslu zaczyna się wszystko sypać i trzeba uciekać,...
~herbu
Sedan 2.0 i 16V 145KM 107kW
Auto nie psuje się. Ceny części bardzo tanie, a używanie części prawie za darmo (dla przykłady komplet używanych foteli i boczków skórzanych w bardzo dobrym stanie - 250 zł). Części eksploatacyjne również w bardzo atrakcyjnych cenach - klocki hamulcowe 60 zł, zaciski 150 zł, zestaw naprawczy zacisku hamulcowego 19 zł. Części dostępne bez większego problemu, choć w sklepie nieraz trzeba zamawiać niektóre części, bo to jednak nie VW, czy Audi.
~bonusso
Sedan 2.0 CRDi 140KM 103kW
Nie mam żadnego problemu z uzyskaniem książkowych wyników spalania, daję radę nawet zejść poniżej. Przy teleportacji przez Polskę nie chce wziąć więcej niż 7 l/100km. 90km/h na tempomacie - spalanie 4,8-5,0. Miasto - 10l - zasługa automatu. Przeglądy tanie (cały przegląd z olejem i resztą ok 600zł). Serwis w Radlinie OK (za friko wyważyli mi nawet koła - spartolone przez serwis ogumienia - zimówki), fura zawsze wyjeżdża umyta.
~krzysztofjw@wp.pl
Sedan 2.0 i 16V 145KM 107kW
od \"urodzenia\" instalacja gazowa do 110 km/h - do 9 litrów gazu na 100 na autostradzie w Niemczech, przy pełnym załadowaniu (5 osób +bagaż)i prędkości 190 km/h - do 15 litrów gazu w cyklu miejskim 12 litrów gazu poniżej wyniki na bezynie ----------------------- przeglądy - standard usterki i awarie - nie było wsiadam, uruchamiam i jadę :))
~Mmi
Sedan Facelifting 2.0 CRDI VGT 150KM 110kW
Niestety, auto azjatyckie. Nie ma co liczyć, że będzie tanio. Zwłaszcza, że brakuje zamienników. Przykładowo rozrząd z pompą wody dobrej jakości to wydatek ok. 700-800 złotych. Regeneracja turbiny - 1200 (jeszcze nie regenerowałem). Na szczęście dzięki zastosowaniu z przodu klasycznych kolumn MaC Pe
~bodzio
Sedan 2.0 CRDi 140KM 103kW
Mogloby byc lepiej u mnie pomiedzy 7 a 8L ale trzeba dodac ze mam DPF do ktorego nie kupuje jakis specjalnych plynow tylko \"ciagnie\" sobie z baku. Slyszalem ze po usunieciu DPF\'a spalanie idzie w dol - ale na razie nie przetestowane gdyz wszystko dziala bez zarzutow wiec nic nie kombinuje.
~irek
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW
Jestem milo zaskoczony spalaniem, duży komfortowy samochód, silnik tez nie najmniejszy a tylko tyle gazu, diesel pali mniej ale nie za takie pieniądze co gaz, a do tego kosztowne naprawy. raczej jeżdżę spokojnie ale jak trzeba to i nacisnę pedał.
~marek.cr@wp.pl
Sedan Facelifting 2.0 CRDI VGT 150KM 110kW
jak na tak duze auto jest super wskazowka od stanu poziomu benzyny stoi w miejscu jest naprawde dobrze na trasie mozna zejsc nawet do ok 5litrow jadac spokojnie na miescie ok 7
~bonusso
Sedan 2.0 i 16V 145KM 107kW
Spalanie nie odbiega od ksiazkowego. W trybie mieszanym (do 140 km/h) mam 6,8. W miescie za to paszcza sie otwiera, ale to znowu zasluga automatu - bierze okolo 10l/hkm