Ocena kierowcy - Kia Niro I Crossover Facelifting

Czarlss, 3 lata temu
Silnik 1.6 GDi Hybrid 141KM 104kW
Rok produkcji 2019
Kia Niro I Crossover Facelifting 1.6 GDi Hybrid 141KM 104kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie i fajne przyspieszenie.
Bardzo dobry samochód. Szukałem czegoś oszczędnego, a że większość czasu spędzam w mieście to padło na hybrydę. Niro przekonało mnie fajnym wyglądem w środku, przestronnym wnętrzem, super wyposażeniem w wersji podstawowej (taką właśnie posiadam M+AEB) i zapewnieniem o niskim spalaniu. I faktycznie mam średnie spalanie w mieście na poziomie 4,3 l! Dla mnie - rewelacja. Co prawda nie mam nawigacji w mojej wersji ale Android Auto całkowicie spełnia moje oczekiwania - mapy Google są dokładniejsze niż mapy Kia/TomTom. Porównywałem z Toyotą CH-R i Toyota przegrała na każdym polu - to wycie skrzyni CVT podczas jazdy testowej było nie do zniesienia a ciasnota w środku wywołuje
Wystarczająca elastyczność. Silnik elektyczny dopala spalinowy co daje uczucie jeszcze lepszego przyspieszenia niż jest w rzeczywistości.
Normalna skrzynia automatyczna to duży plus. Brak problemów, płynna zmiana biegów.
Wszystko pod ręką, duży plus za fizyczne przyciski klimatyzacji czy włączania systemów jak i nawigacji.
Bardzo przestronnie - szczególnie nad głową.
Mogłoby być trochę lepsze, ale ogólnie nie ma wielkiego hałasu w środku.
Do tej pory brak jakichkolwiek usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDi Hybrid 141KM 104kW [l/100km]

3,4