Ocena kierowcy - Kia Opirus

Jacek, 6 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V 203KM 149kW
Rok produkcji 2005
Kia Opirus 3.5 i V6 24V 203KM 149kW 2003-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Samochód ze sprawdzonym solidnym silnikiem bezawaryjna skrzynia biegów/trudno znalesc tak pewny i dobry automat u konkurencji/Klasyczny automat jest najpewnieszy w starych samochodach.
Najfajniejszy samochód jakim jeździłem.Przejechalem nim ponad 100 tys km i zawsze mi się gębą śmiała jak do niego wsiadalem.Przy zakupie mialem stracha że to wynalazek i że dziwnie wygląda i że będzie to skarbonka bez dna.Zachęciła mnie bardzo niska cena i dobry stan samochodu.
Silnik jest cichy w miarę dynamiczny jak taką masę auta.Kultura pracy na 5 z plusem.Dobrze współpracuje z Lpg.Minimalna utrata mocy na gazie myślę ze okolo 5%
Dobra solidna konstrukcja.Klasyczny automat bez udziwnien.Biegi zmienia właściwie niewyczuwalnie.Minusem jest dość wolna redukcja.Jadąc na 4 chcesz wyprzedzić dynamicznie automat po wcisnieciu gazu w podłogę mysli zbyt dlugo.Redukuje na 2 i samochód dostaje kopa.Trwa to zbyt dlugo.Reszta bez zastrzeżeń. Mam drugi samochód z automatem Toyote LC Automat z Opirusa jest sprawniejszy.
Miękko przyjemnie komfortowo. Trochę buja ale w granicach zdrowego rozsadku.Nie jest to samochód do wyścigów palenia gumy itp.Idealny na długie trasy.Można jechac jechac i jechac.Nie chcę się wysiadac jest tak przyjemnie.Ceny części atrakcyjne w miarę dostępne.Można też oddać do regeneracji.
Przydały by się czujki z przodu.Widoczność wzorowa we wszystkich kierunkach super lusterka boczne.Czujniki z tyłu bardzo pomocne.
Pierwszy raz wsiadłem do samochodu i po 5 minutach wszystko wiedzielem.Zero udziwnien.Zrobione wszystko tak jak powinno byc.
Dla mnie za nisko położony panel od klimatyzacji i ogrzewania i przez to mało czytelny.Chlodzi i grzeje bardzo wydajnie.Silnik szybko łapie temperaturę.Nawet przy dużych mrozach po 2 km czuć ciepelko w kabinie.Klimatyzacja wydajna a podłokietnik z nawiewem super na upały.Wchodzi kilka puszek piwka.
Salon na kołach.Mam 190 wzrostu i miejsca jest tyle co w moim LC. Z tyłu też bardzo dobrze.
Cicho jak makiem zasial.Wyciszenie samochodu na 6.Silnik sam w sobie jest cichy.Najcichszy samochód jaki miałem.Przy 140 km jest cichutko.Szybciej nie jeżdżę.
Tylko materialy eksploatacyjne.Czasami jakies problemy z gazem.Regenerowalem maglownice przy 240 tys.Spalanie samochodu bardzo różne.Ogromne rozpiętości.Przy dużym silniku to normalne.Trasa na gazie od 10 litrow przy predkosci 90 km do nawet 16 litrów przy szarpanej i szybkiej jeździe.Autostrada przy 120/130 km 13 litrów w zimie nawet do 15.Miasto Warszawa soboty niedziele 16 do 18 w dni z korkami wyrabiam się w 20 litrach nawet w godzinach szczytu.Przy ciężkim bucie i dynamicznej jezdzie bez zahamowań mozna dojść do 25 lpg. W rubryce spalanie powinno być miasto kierowcy bo małe miasteczko i wielkie zakorkowane miasto to duża różnica w spalaniu.
Dziwny jest ten świat.Bardzo dobry samochód super komfortowy a kosztuje bardzo bardzo mało.Do tego trudno go sprzedać mimo tego że części mozna dokupić bez większych problemów a jak czegoś nie ma to jest na szrocie.Uważam że stosunek jakosci do ceny jest obłędny.Samochód dla ludzi bez kompleksów z otwartą głową.
Maglownica częste regulacje LPG wymiana cewki
Brak powaznych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V 203KM 149kW [l/100km]