Szukaj

Informacje o Kia Opirus

Lata produkcji: 2003 – 2011
Segment: Wyższa klasa średnia
Model należący do klasy wyższej klasy średniej (segment E) produkowany od 2003 roku. W ofercie koreańskiej marki zastąpił model Enterprise. Opirus został zbudowany na bazie Hyundaia Grandeur. Mimo pochlebnych opinii i atrakcyjnej ceny jak na tę klasę, samochód nie odniósł komercyjnego sukcesu. Nie pomogła mu również gruntowna modernizacja, jaką model przeszedł w 2007 roku. W Ameryce Północnej Kia sprzedaje ten samochód pod nazwą Amanti. Opirus jest oficjalnym samochodem prezydenckim prezydenta Kostaryki.
czytaj więcej
Powagosław
Nie, to nie jest Mercedes Klasy E, choć bardzo podobny. Za bardzo. Takie eksperymenty rzadko się udają i eksperyment z tak wyglądającym Opirusem powinien być nauczką dla marki Kia. ~Powagosław
Luzacjusz
W MTV był kiedyś taki program o świrach, którzy operują sobie twarz, żeby upodobnić się do swoich idoli. Mały gruby pan z wąsem po kilku spotkaniach z chirurgiem plastycznym stawał się Arnoldem Schwarzeneggerem. Publika była zachwycona. Wśród tej publiki musieli być chyba projektanci Opirusa. ~Luzacjusz

Kia Opirus – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Kia Opirus

Liczba ocen: 22
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Stosunek jakość/cena + Wentylacja i ogrzewanie

Wady

- Skrzynia biegów - Układ jezdny - Koszty utrzymania

Wybrane oceny

4,6
~Tomek
Sedan 3.5 i V6 24V 203KM 149kW
Kia Opirus
Sprzedałam ten samochód miesiąc temu.Przejechalem ponad 300 tys km na Taksówce w Warszawie.Przez ten czas mialem następujące naprawy.Wymina uchwytu pasa kierowcy palila się kontrolka abs dwa razy polerowane reflektory raz regeneracja maglownicy wraz z pompą wspomagania.Kilka razy wymiana żarówek pozycyjnych i drogowych.Plus oleje w skrzyni co 100 tys.Samochod z przebiegiem 570 tys sprzedałem calkowicie sprawny z orginalnymi amortyzatorami z tylu.Mialem kilka samochodów na taxi i ten zdecydowanie byl najmocniejszy a zawieszenie rewelacyjne.
4,6
~Jacek
Sedan 3.5 i V6 24V 203KM 149kW
Kia Opirus
Najfajniejszy samochód jakim jeździłem.Przejechalem nim ponad 100 tys km i zawsze mi się gębą śmiała jak do niego wsiadalem.Przy zakupie mialem stracha że to wynalazek i że dziwnie wygląda i że będzie to skarbonka bez dna.Zachęciła mnie bardzo niska cena i dobry stan samochodu.
4,2
~zlotko5
Sedan 3.5 i V6 24V 203KM 149kW
Kia Opirus
Jedno jest pewne że to nie jest ekonomiczne auto do miasta, ale nadrabia komfortem podróżowania, bardzo dużo miejsca, bardzo dobre wykończenie. Jeżeli chce ktoś chce uniknąć wyłaniania się z tłumu właścicieli samochodów na pewno nie jest to samochód do takiej osoby, ten samochód po prostu przyciąga wzrok nie tylko kierowców stojących na światłach ale i przechodniów i robi furrore pod marketem.
Kia Opirus