Lista ocen Kia Picanto I (83) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walterr
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
cieszą takie drobiazgi jak oświetlony schowk, kontrolka klapy bagażnika, radio pod ręką schowki dwa pod tylną kanapą, można wyciągnąć styropian z bagażnika i smiało tym powiększyć bagażnik prawie dwa razy tyle, dużo podręcznych schowków jak ten obok kierownicy prwie na komórke, klucze prtwel, świetny długi schowek pod kierownicą koło lewarka skrzyni miejsce na puszke i popielniczke też można zdemontowac łatwiutko co robi miejsce na 2 puszki,...
~Chamak
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Drobne usterki: elektryka, podgrzewanie tylnej szyby, matowiejące reflektory, raz rura wydechowa się zepsuła i silnik ryczał jak BMW na glebie ;) Odnotowałem problem z ustawieniem prawego lusterka. Co ważne, naprawy tychże usterek są tanie, a często można naprawić je samemu. Dostęp do elektryki łatwy. Twarde zawieszenie
~luis
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Jak na ten przebieg to całkiem nie źle, typowe usterki dotknęły moich dżwigienek od lamp i wycieraczek pierwsze padły po 50000km, drugie po 61000km, no i wylał jeden tylni amor po 37000 wymiana na nowy KYB (nie polecam) wytrzymał 30000km tez leje. Ale jak na autko tej klasy to dobrze i nie jest aż tak tragicznie.
~ing
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Niezawodność to atut tego pojazdu na gwarancji wymieniano tylko kratki wentylacjii wewnętrznej gdyż wyblakły ale to chyba norma bo te nowe też wyblakły, No cóż cena pojazdu... Trochę dziwnie zepsuł mi sie włącznik świateł, ale to może pech nowy orginalny nie był drogi
~qqq
Hatchback 1.1 CRDi 75KM 55kW
samochód ma przejechane niecałe 150 000. Nie było żadnych poważniejszych napraw. Wymieniam tylko to co się zużywa:) najważniejsza rzecz to lać dobry olej - najlepiej pełny syntetyk mobil 1, albo innej dobrej firmy.
~dionizy
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
może pechowo ale u mnie padły oba przełączniki jeden do świateł drugi do wycieraczek i to już przy 55 tys. km, drugi po 2 tys. więcej, koszt orginału w ASO światła 130zł, wycieraczki 208 zł, po za tym jest spokój
~BaTuT
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Raz (prawdopodobnie przez zaniedbanie żony) padł akumulator, tak to jest jak samochód oświetla ulice przez całą noc jak latarnia, poza tym przypadkiem rozładowania akumulatora nie zdarzyło się absolutnie nic.
~Kubica
Hatchback 1.1 CRDi 75KM 55kW
Z drobiazgów to wymieniałem pas bezpieczeństwa kierowcy bo się poszarpał, silnik tylnej wycieraczki. Nie liczę oczywiście części typu klocki, wycieraczki czy filtry.
~Jerzy
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Już 3 razy wymieniałem (niestety w serwisie, bo samemu to poważne wyzwanie) żarówki w przednich światłach pozycyjnych. Strasznie szybko się palą. Korozja nakrętek mocujących koła.
Dziennik kosztów dla Kia Picanto I
6,9
7,2
8,2
~DocentBatman
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
Samochód ma jedną wadę konstrukcyjną - podsufitka z czasem opada. Ale handlarz od którego kupiłem zrobił rzeczoną podsufitkę i problem został rozwiązany.