Ocena kierowcy - Kia Picanto I

Silnik 1.0 SOHC 62KM 46kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Picanto I 1.0 SOHC 62KM 46kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : cichy i potrafi zamknąć licznik
Zawieszenie : pewne i odziwo trwałe jeszcze odpukać nie miało napraw 86000km po Polsce
Silnik : żwawo jeździ i też bezawaryjny jak na tę chwile
Karoseria : pojemny maluch
Auto dla małej rodzinki idealne, moje przejechało 86000km bez szwanku, lubie nim jeździć sprawuje się doskonale
Teraz już można coś o nim powiedzieć; niezawodna cicha i w miare elastyczna jednostka, nie sprawiała problemów przez ten okres
Uwarzam że nie jest zła tylko czasem troche haczyła ale to nie było cos ponad przeciętnego
Ja cenie sobie przyczepność a nie komfort, dla mnie jak na takiego bzyczka to trzymanie się w zakrętach pewność prowadzenia i cłkiem nie złe hamulce są milym tu zaskoczeniem. Auto jest twarde tak więc komfort nie jest na takim wysokim poziomie, ale to mnie nie dotyczy.
na minus napewno słupki przednie, na plus duże lusterka, duża szyba przednia
mistrz pod względem układu ergonomicznego przełączniki można uruchamiać intuicyjnie, zegary czytelne, świetny pomysł z tym radiem które jest skierowane w kierunku kierowcy. Mase schowków, koło kierownicy w sam raz na portwel pod kierownicą idealny na okulary, nad schowkiem zamknietym w sam raz na damską torebeczke. Żeby coś ukryć nie duzego to pod tylnymi fotelami ma dwa małe schowki wchodzi panel z radia i pare jeszcze drobiazgów
nawiewy sa dobre ale warunek taki że musi byc czysty filtr kabinowy, ogrzewanie nie jest mocną stroną pikusia długo się nagrzewa i jak jest mocny mróz na polu to trochę nie jest w stanie utzrymać temperature w środku zwłaszcza na autostradzie
Kierowca i przedni pasażer maja pełen komfort z tyłu dorośli tez nie nażekaja zwłaszcza że nad głową jeszcze sporo miejsca maja, warunek jest taki że nie jest to pojazd dla 4 facetóe po 190 cm. Dla mnie i rodzinki wystarczał w zupelności
nie trzeba tu dużo mówic jest naprawde chyba najlepiej w segmencie
zurzycie paliwa jest warunkiem dobrego jakościowo paliwa, autko pali mało do 100 km/h powyżej jak kazdy mały silnik na trasie zaczyna jeść więcej ale przy prędkościach maksymalnych zurzywa 7-7.5, przy spokojnej jeździe 80-100 km/h mieści się w 5, miasto to okolice 8. Rekord to na trasie wakacyjnej 700 km, pojazd załadowany i wystarczyło mu te 35 litrów w baku! Przeglądy nie są drogie 400-450 zł ja robie w ASO w Zakopanem ewentualne części eksploatacyjne też nie sa tam przesadzone rozrząd kompletny wyszedł około 450 zł. Napraw nie miałem
samochód godny polecenia
86000 km i tylko eksploatacja