Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Kia Picanto

Lata produkcji: 2004 - teraz
Segment: Auta najmniejsze

Miejski model segmentu A, najmniejszy samochód w ofercie koreańskiej marki, produkowany od 2004 roku. Następca Kii Visto, uważany również za sukcesora modelu Pride. Pierwszy Picanto został zbudowany na bazie Hyundaia Getza. Później jego bliźniaczym modelem stał się Hyundai i10. W 2011 roku debiutowała druga generacja auta, od 2017 roku oferowany jest Picanto III. Do tej pory model sprzedał się w liczbie blisko 1,5 miliona egzemplarzy. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa „picquant”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „obdarzony własnym charakterem”. Na innych rynkach znany jako Morning lub New Morning (Azja).

Powagosław

Wszystko to, czym Picanto był w poprzedniej generacji, tylko lepiej, mocniej i bardziej drapieżnie. Szczególnie w pakiecie GT-Line jedno z najciekawszych aut w swojej klasie.

~Powagosław
Luzacjusz

Najbardziej dojrzałe koreańskie supermini w końcu dojrzało do tego, by uwodzić młodszą klientelę efektowną stylistyką i gadżeciarskimi opcjami. Jeśli masz 19 lat i nie marzy Ci się, by twój pierwszy samochód był 15-letnim BMW, to Kia ma coś dla Ciebie i Twojego telefonu.

~Luzacjusz

Kia Picanto – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Kia Picanto

Moc silników 62–100 KM
Pojemność silników 1,0–1,2 l
Prędkość maksymalna 145–180 km/h
Przyspieszenie 0-100 10,1–17,5 s
Kia Picanto Hatchback

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Kia Picanto
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 3075
Koszt ogólny 28,78 PLN
LPG18.47 PLN
ON35.79 PLN
PB30.91 PLN
Wydatki serwisowe 4,81 PLN Pozostałe wydatki 16,64 PLN

Publikacje o Kia Picanto

Newsy o Kia Picanto

Kia Picanto