Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Kia Picanto w pigułce

Kia Picanto w pigułce

Sprawdź Vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Kia Picanto

Lata produkcji: 2004 - teraz
Segment: Auta najmniejsze

Miejski model segmentu A, najmniejszy samochód w ofercie koreańskiej marki, produkowany od 2004 roku. Następca Kii Visto, uważany również za sukcesora modelu Pride. Pierwszy Picanto został zbudowany na bazie Hyundaia Getza. Później jego bliźniaczym modelem stał się Hyundai i10. W 2011 roku debiutowała druga generacja auta, od 2017 roku oferowany jest Picanto III. Do tej pory model sprzedał się w liczbie blisko 1,5 miliona egzemplarzy. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa „picquant”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „obdarzony własnym charakterem”. Na innych rynkach znany jako Morning lub New Morning (Azja).

Wszystko to, czym Picanto był w poprzedniej generacji, tylko lepiej, mocniej i bardziej drapieżnie. Szczególnie w pakiecie GT-Line jedno z najciekawszych aut w swojej klasie.

~Powagosław

Najbardziej dojrzałe koreańskie supermini w końcu dojrzało do tego, by uwodzić młodszą klientelę efektowną stylistyką i gadżeciarskimi opcjami. Jeśli masz 19 lat i nie marzy Ci się, by twój pierwszy samochód był 15-letnim BMW, to Kia ma coś dla Ciebie i Twojego telefonu.

~Luzacjusz

Dane techniczne Kia Picanto

Moc silników 62–85 KM
Pojemność silników 1,0–1,2 l
Prędkość maksymalna 145–175 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,4–17,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Kia Picanto
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 2933
Koszt ogólny 29,08 PLN
LPG18.64 PLN
ON36 PLN
PB30.98 PLN
Wydatki serwisowe 4,78 PLN Pozostałe wydatki 17,09 PLN

Publikacje o Kia Picanto

Newsy o Kia Picanto

AUTOCENTRUM.PL S.A.