Ocena kierowcy - Kia Picanto I

maliek, 18 lat temu
Silnik 1.0 SOHC 62KM 46kW
Rok produkcji 2005
Kia Picanto I 1.0 SOHC 62KM 46kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Ogólnie oceniam to auto dobrze. Nie jest to moje auto ale wiekszosć z 7000 km przebiegu zrobiłem ja. Byłem zaskoczony wielkością wnętrza, osiągami jakby nie było małego silnika, jego kulturą pracy oraz ekonomicznościa. Podoba mi się zawieszenie które powoduje że auto prowadzi się pewnie. Deska rozdzielcza wygląda jak by była z wiekszzego auta co trochę nie pasuje do ciekawej stylistyki zewnętrznej ale jest egronomiczna i dostarcza prawie wszystkie informacje kierowcy. Nadwozie nawet po kilku latach bedzie ciekawe i charakterystyczne.
Jest to silnik czterocylindrowy więc chodzi równo. Jak na tą pojemność jest dość elastyczny i zapewniający przyzwoite osiągi.
Skrzynia biegów ma długie przełożenia. Jeżeli chcemy sprawnie przysieszyć, silnik trzeba kręcić do czerwonego pola bo inaczej np przełącając z dwójki na trójkę trafimy w niskie obroty silnika. Jest to szkrzynia do oszczędnej jazdy chociaż w ruchu ulicznym sprawda się dobrze. Biegi nie wchodzą idealnie płynnie lecz myśle ze jest to wina małego przebiegu.
Jak dla mnie doskonale. Wsiadając pierwszy raz do tego auta myślałem że będzie miękkie a tu jest całkowicie odwrotnie. Jest sprężyste i pozwala na całkiem przyjemną jazdę przy zachowaniu marginesu bezpieczeńśtwa.
Jak w każdym nowoczesnym aucie - szerokie słupki przednie. Auto jest krótkie, kończy się prawie za przednią szybą i dosłownie za tylną. Nie ma problemu z manewrowaniem w mieście.
Wszystko na swoim miejscu, blisko rąk. Niczego nie trzeba szukać. Tylne siedzenia po rozłożeniu tworzą płaską powierzchnię a sam bagażnik ma pod podłoga kilka schowków. Nie jest to dobre miejsce do tego aby wpisywac tu problem z wycieraczkami przedniej szyby ale nie wiem gdzie to umieścić. Wycieraczki "parkują" poniżej miejsca gdzie jest nadmuch ciepłego powietrza na szybe. Ciepłe powietrze dmucha dokładnie nad wycieraczki. Powoduje to zamarzanie piór wycieraczek. Jest to drobna rzecz ale okropnie denerwująca w zimie.
Ogrzewanie bardzo sprawne. Bardzo szybko zaczyna się robić ciepło w samochodzie. W zimie nie miałem wielkiego problemu z zaparowanymi szybami. Jedynie co mi przeszkadza to głośna praca dmuchawy. Ona jest chyba umieszczona zaraz pod deską rozdzielczą co powoduje że nawet na pierwszym biegu głośno działa.
Jestem wysoką osoba (190 cm) ale mieszczę się w tym aucie bez problemu a co ciekawe za mną na tylnym siedzeniu może usiąść osoba nie trzymając nóg pod kolanami. Cztery osoby mogą w tym aucie bez problemy podróżować. Gorzej z bagażami. Ciężko to nazwać bagażnikiem. Lepiej brzmi miejsce na zakupy.
Oprócz głośnej pracy dmuchawy i odgłosów uderzania kamyków o podwozie to jest tam cicho. Silnik po wejściu na wysokie obroty wydaje przyjemne dzwieki.
Uważam że jest realne dojście do norm fabrycznych mówiących o wysokosci spalanego paliwa. U mnie wychodzi średnio 6 l/100 km. Na trasie zeszłem kiedyś do 5,3 l/100. Bardzo mi się to podoba. Co do cen za naprawy to nie mogę się wypowiedzieć ponieważ samochód ma trzy lata gwarancji i jeszcze nic się w nim nie popsuło. Nie mam przy sobie faktury za przegląd ale cena nie powalała na kolana. Była do przyjęcia.
Polecam to auto. Za tą cenę kupuje się małe auto w którym człowiek się jak w dużym samochodzie i dodatkowo daje dużą radość z jazdy.
Za mały przebieg żeby to oceniac. Nic mi się nie popsuło.
Za mały przebieg żeby to oceniac. Nic mi się nie popsuło.
Kia Picanto I