Ocena kierowcy - Kia Rio I Kombi

Silnik 1.3 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Rio I Kombi 1.3 i 75KM 55kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Tak jak już wspominałem, jak na 1.3 może zadziwić.
Karoseria : Auto strasznie lubi rdzę.
Jest to mój pierwszy samochód, dostałem go od taty, który kupił go nowy w 2001 roku w Polskim salonie. Samochód jest tani w utrzymaniu, mało pali, a jak na 1.3 to ma nawet trochę mocy.
Jedyny problem to stukanie w silniku po dłuższym nie używaniu auta (ok. 5-6 godzin), ale po 30 sekundach problem znika i mogę ruszać w drogę.
Skrzynia biegów chodzi OK, ale miałem usterkę tej skrzyni. Ścięła się śruba na półosi wchodzącej do skrzyni biegów i rozwaliła satelitę mechanizmu różnicowego. Na szczęście dostałem tą część w ASO KIA, także wielki plus :)
Wspomaganie działa OK, ale szału ni ma d*py nie urywa.
Dobr awidoczność
Wszystko jest pod ręką ;)
Samochód po 1 kilometrze już zaczyna przy temperaturze zewnetrznej ok. 0 stopni grzać w środku.
Jako kierowca mam wystarczająco miejsca 190 cm wzrostu, jedynie jeżeli siedzą osoby a mną jest troche ciasno.
Samochód jest dość słabo wyciszony, ale jest to segment B, więc nie wymagam zbyt dużo.
Koszty utrzymania samochodu nie są zbyt duże.
Auto było kupowane nowe za 33 400 zł w 2001 roku, więc bardzo mało, za taką cenę nie można wymagać zbyt dużo.
Blacha, to jest największy minus tego auta. Moje nadkola tylne są zrobione z pralki, bo nie ma do tego modelu reperaturek.
Jedyna poważna usterka w ciągu 16 użytkowania to usterka skrzyni biegów, po za tym nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 75KM 55kW [l/100km]

7,2