Ocena kierowcy - Kia Rio II Hatchback 5d Facelifting

Piotr53, 12 lat temu
Silnik 1.4 DOHC 97KM 71kW
Rok produkcji 2011
Kia Rio II Hatchback 5d Facelifting 1.4 DOHC 97KM 71kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Inne : nic
Twardo zawieszone i głośne auto. Ale jeśli kto lubi twarde, a jeździ <100 km/h to z reszty będzie zadowolony.
Do spokojnego jeżdżenia dobry. Szukając dynamiki trzeba wysoko kręcić, ale wtedy głośno wyje. Dobra elastyczność. Nam się podoba też z wyglądu (po faceliftingu ma 4025 mmm długości i ładniejszy przód i boki z lakierowanymi listewkami zamiast szerokich czarnych)
Trzyma się drogi jak przyklejony, a jeszcze ja mam MY 2011 z seryjnym ESP. Z drugiej strony b. twarde zawieszenie, ja wolałbym komfort
Poprzedni to było akwarium, ale i w tym jest nieźle. Mnie przeszkadza trochę słupek B po str. kierowcy.
Kilka denerwujących drobnych rzeczy i jedna, która mnie mocno wkurzyła: zamiast regulacji wysokości i podparcia lędźwi jak w poprzedniej wersji wymyślili regulację kąta siedziska fotela kierowcy! Może by to nie było złe, gdyby było dodatkowo, a nie zamiast!
Jestem nieduży, żona też.
Do 90-100 jest nieźle, dalej niestety głośno i coraz głośniej, duże rozczarowanie.
Mało danych, dowiadywałem się o przegląd gwarancyjny - powiedzieli ok. 700 z olejem.
Klima, ESP, czysto elektryczne wspomaganie, niezłe radio (mp3, usb) metallic i prawie 100KM za ok. 40 tys. to chyba nienajgorzej.
za wcześnie
j.w.