Ocena kierowcy - Kia Rio II Sedan

soolo1, 14 lat temu
Silnik 1.5 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2006
Kia Rio II Sedan 1.5 CRDi 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Nawet zastanawiałem sie nad małym tuningiem podobno można podnieść moz z 110 do około 150 tylko chipem :D
Autko przewyższające swą klasę. I nadające się dla ludzi oczekujących niezawodności. Posiada pewne wady jednak auta segmentu B wszystkie je maja.
Po przejechaniu ponad 170tyś nic nie wskazuje na jego zużycie, pobór oleju wzrósł nieznacznie, żadnych dodatkowych hałasów a i spalanie się nie zmienia. Do tej pory wykonałem tylko planowane wymiany podzespołów przewidziane w eksploatacji.
Pracuje jak pracowała nic rewelacyjnego nadal problem z wstecznym biegiem, poza tym bez usterek.
Tu zostało wymienione najwięcej końcówki i amortyzatory przy 110tyś ( amortyzatory to było najlepsze co zrobiłem, dobre gazowo olejowe i autko trzyma się drogi jak nigdy dotąd te seryjne to lipa).
Jak widać OK.
OK
Nie jest to pojazd paliwożerny spala po trasie już od 4,3 (tak mi się raz udało przy spokojnej jeździe) do 6,5 w mieście (jednak i zdarzyło się ze spalił 7,3 po autostradach europejskich ale wtedy jechał za to b.szybko). Przeglądy wykonuje w prywatnym warsztacie ponieważ te firmowe to lipa, prędzej coś zepsują niż naprawią (byłem tam dwa razy i za każdym razem nalali za dużo oleju a o paru innych pierdołach nie wspomnę bardzo nie polecam).
Auto jako nowe posiada dość niską cenę w stosunku do wyposażenia i jakości, konkurenci nie maja co stawać w konkury chyba że zaczną sprzedawać wypasione wersje z mocnymi silnikami (tylko nieliczni takie maja w tym segmencie)i opuszczą ceny do połowy. Ogólnie jestem zadowolony z tego autka i choć przychodzi czas zmiany kupuje ten sam model tyle że w salonie we Francji bo tam taniej i lepsze wyposażenie a ten pozostanie dla żony.
Poza materiałami które na skutek eksploatacji się rysują za szybko , tapicerką i lekko trzeszczącymi plastikami w zimie, nie miałem żadnych problemów.
Nie było takowych.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CRDi 110KM 81kW [l/100km]