Ocena kierowcy - Kia Rio III Hatchback 5d Facelifting

pavvel, 8 lat temu
Silnik 1.2 DOHC CVVT 84KM 62kW
Rok produkcji 2015
Kia Rio III Hatchback 5d Facelifting 1.2 DOHC CVVT 84KM 62kW od 2014 - Oceń swoje auto
Stosunek jakości do ceny! Chociaż troszkę widać, że to low-end KIA, parę niedoróbek, tu coś źle spasowane, tu siedzenie zmarszczone, raczej to nie wpływa na niesmak. Tanio! Taniej być nie może!
1,2 84 KM - za słaby... przyśpiesza do 80 km/h, potem to już "maluch". Fajnie "ryczy" ;)
tylko 5 biegów, ale za to dwójka "bierze" prawie od zera. Elastyczność na "piątce" przeraża... w sumie podobnie na czwartym biegu, od 80 do 120 zbyt długo. Na plus możliwość jazdy na trójce w przedziale 20-80 km/h
Auto lekkie, trochę buja, wydaje się, że za długo skręca, trzeba korygować skręcanie (odbijać w drugą... ? dziwne)
Duża osoba ma jak świnia, nieba nie zobaczy ;) tzn głowa tuż pod dachem. Na plus małe okienka w belkach przednich. Tylna szyba mało ale o dziwo jest dobra widoczność.
2 wtyki zapalniczki, USB, wszystko "pod" radyjkiem, aaa i jeszcze miejsce na telefon (raczej wąski ajfon) + dwie puszki / kubki. Zestaw Bluetooth to juz podstawa, sprawnie działają polecenia głosowe, komputer ściąga książkę telefoniczną, teraz magiczna komenda: Zadzwoń ---> (komputer pyta - do kogo) mówię: Żona ---> (komputer pyta czy ten numer) i tu trzeba potwierdzać TAK - to mnie denerwuje, ale taka funkcja rozróżniania kilku numerów telefonów przypisana do jednej osoby.
jest OK
Jestem w szoku, jest naprawdę przestronnie! 5 osób na luzie!
To wada, ale tak mają low-endy, segmenty B etc, tu widać niską cenę auta, przy 100 km/h robi się głośno, ale na plus - czuć prędkość!
Auto nowe, niska cena = niskie ubezpieczenie. Reszta okaże się w przyszłości. Silnik 1,2 benz to dla mnie zagadka
Nie ma takiego drugiego na rynku, chyba, że jakaś DACIA czy coś z Chin, ale nikt nie daje 7 lat gwarancji nie ma renomy światowej firmy. Od lat zb ierałem się do marki KIA, trochę testowałem Hyundai (i20), ale auto w tym samym segmencie, w podobnym wyposażeniu o 10 tys droższe...
Na wyrsost
Na wyrost