Ocena kierowcy - Kia Rio III Hatchback 5d Facelifting

Marcin, 7 lat temu
Silnik 1.2 DOHC CVVT 84KM 62kW
Rok produkcji 2016
Kia Rio III Hatchback 5d Facelifting 1.2 DOHC CVVT 84KM 62kW od 2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów, zaskakująco krótkie, precyzyjne przełożenia.
Na plus silnik i skrzynia. Rewelacyjne wyposażenie, nie da się znaleźć lepszej opcji. Na minus zestaw głośnomówiący i nawigacja. Na razie 2k przebiegu więc ciężko coś powiedzieć o awaryjności.
Brakuję tych 20KM. Ale wybrałem auto do firmy, które ma mało palić i takie było założenie. Jeśli jesteś przyzwyczajony to mocniejszego auta zawiedziesz się. Jeśli szukasz oszczędności, to jest nieźle.
Rewelacyjna skrzynia, krótkie, precyzyjne ruchy. Najmocniejsza strona tego auta. Jedyne, to, że drugie auto jakie mam to Accord i niestety brakuje mi z 'przyzwyczajenia' 6 biegu.
Kompromis między miękkim i sztywnym zawieszeniem. Nic więcej nie można oczekiwać w tym przedziale cenowym. Felgi 17' to nieporozumienie na naszych drogach.
Jak na auto miejskie mogło by być lepie z tyłu, ale kamera i czujniki łatają świetnie ten brak.
Mega wkurzający zestaw słuchawkowy rozłączający mój telefon. Nie wiem, czy to problem z moim aparatem, czy generalny. Nawigacja pokazuje mapy z mego oddalenia, ciężko złapać szczegóły w gąszczu uliczek.
Rewelacyjne osuszanie zaparowanych szyb w ciągu sekundy.
Jak na tą klasę auta jest ok.
Najsłabszy element auta, jest dość głośno.
Auto przy przebiegu 2020km, średnie spalanie 5,8l/100km, większość to mieszany - trasa 80-90km/h, miasto przepisowo do 50. Pomiar bardzo dokładny na podstawie faktur. Normalna jazda, bez piłowania, ale też nie przesadnie oszczędny.
Czego więcej za 50k PLN?
Na razie brak