Ocena kierowcy - Kia Rio III Hatchback 5d

Bortek, 11 lat temu
Silnik 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Rok produkcji 2011
Kia Rio III Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo ciekawa linia wyróżniająca się w \"tłumie\"
świetny samochód, ładny i wyróżniający się na tle \"nudnej\" konkurencji - ma to coś co przykuwa wzrok ;) Już kilka razy zdarzyło mi się że ktoś podszedł i chciał obejrzeć samochód - przy innych samochodach to mi się nie zdarzało :) Samochód jest dobrze wykonany i z dobrych jakościowo materiałów. Jest nieźle wyposażony, nawet wersja L ma już sporo fajnych rzeczy. Jeżeli drugi raz miałbym wybierać samochód byłoby to na pewno Rio
Silnik pracuje bardzo kulturalnie i jest wystarczająco elastyczny. Nie ma problemów z ruszaniem czy wyprzedzaniem. Po dodaniu gazu silnik ładnie i od razu reaguje.
działa ok, nie ma problemów z wrzuceniem właściwego biegu (nie trzeba go szukać).
samochód dobrze trzyma się drogi zarówno przy jeździe na wprost jak i w zakrętach. Zawieszenie to udany kompromis: ani za twarde ani za miękkie. Troszeczkę za lekko chodzi układ wspomagania, ale da się do tego przyzwyczaić. Na pewno nie jest to wada przy parkowaniu :)
Widoczność do przodu bez zarzutu. Trochę gorzej z widocznością do tyłu. Idąca ku górze linia samochodu i niewielka szyba z tyłu trochę tę widoczność ograniczają
Wszystko jest na swoim miejscu. Nie szuka się przełączników a ich obsługa jest intuicyjna. Zegary czytelne
Działa bez zarzutu - w zimie szybko się nagrzewa i szyby nie parują, a latem ładnie chłodzi. Mimo iż mam manualną klimę to nie mam problemu z ustawieniem i utrzymaniem odpowiedniej temperatury w środku
Miejsca jest zaskakująco dużo jak na samochód klasy B. Na tylnej kanapie bez problemu mieszczą się 3 foteliki dziecięce (w octavii miałem z tym lekkie problemy nie mówiąc już o fabii). Ponadto z tyłu bez problemu mieści się osoba o wzroście 190.
Jest dobrze wyciszony, nie słychać \"wycia\" silnika czy innych dziwnych dźwięków.
silnik mógłby troszeczkę mniej palić. Na takich samych trasach punto z silnikiem 1,2 16V paliło ok 0,5 litra mniej. Jeżeli jeździ się spokojnie nie jest żle
super samochód w dobrej cenie.
Na razie nie miałem żadnych problemów
Na razie nie miałem żadnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW [l/100km]

6,6