Ocena kierowcy - Kia Rio III Hatchback 5d

Paweł, 6 lat temu
Silnik 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Rok produkcji 2014
Kia Rio III Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
W moim przypadku auto przeznaczone na dojazd do pracy w mieście gdzie wiecznie stoję w korkach. Widział, że część użytkowników wypowiada się negatywnie co do dynamiki auta z silnikiem 1,2 - w mojej ocenie jest wręcz przeciwnie, zbiera się ze świateł jak należy i nawet przy wyprzedzaniu potrafi zostawić inne auta w tyle. Przez prawie 3 lata jeszcze nic nie robiłem w nim. Co roku serwis w ASO, pierwszy 180 zł, drugi 680 zł (na drugim w ASO poinformowano mnie, że tuleje wahacza są już...20k km do wymiany za 500 zł. Żadne stuki i problemy w prowadzeniu nie występowały. Gdy powiedziałem, że nie będę ich robił Pan z ASO przy odbiorze auta powiedział, że wymienili w ramach gwarancji...hmm część eksploatacyjne wymieniają na gwarancji - co najmniej ciekawe). Obiektywnie stwierdzając silnik 1,2 i 5 biegowa skrzynia nie nadają się na autostrady - przy 130 km jest już dość głośno w środku i obroty są na poziomie 4k. W tym roku robiłem klimatyzację ale to tylko male uzupełnienie czynnika z odgrzybianiem za 100 zł. Jak już jestem przy klimatyzacji to w moim przypadku ostatnio występowały metaliczne dźwięki wiatraka przy jej włączaniu - ale na 99% chodziło o smarowania bo teraz przy jej "dobiciu" nic już nie słychać. Lakier w aucie jest słaby, mam czarne auto i widać każde oparcie się, nawet ostatni zauważyłem odprysk na masce od jakiegoś kamyczka - zapłaciłem za lakier 1700 zł a niewart jest złotówki. Reasumując zapłaciłem za auto 42000 i uważam że był to doskonały wybór w tej klasie z tak bogatym wyposażeniem, ergonomią jazdy i mimo tych wahaczy z serwisem gwarancyjnym. Szczerze polecam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW [l/100km]

5,8