Ocena kierowcy - Kia Rio III Hatchback 5d

Krzycho, 10 lat temu
Silnik 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Rok produkcji 2012
Kia Rio III Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Klimatyzacja jest prawie że idealna :)
Niestety mimo ładnego opakowania KIA pozostaje wyrobem samochodo-podobnym. Jeśli ktoś tego nie dostrzega to po prostu chyba w życiu nie jeździł porządnym samochodem. To jest mój pierwszy i ostatni koreaniec. Nigdy więcej eksperymentów.
Nie jest źle jest oszczędny i dość elastyczny. Chociaż dźwięk wydobywający się z tłumika przypomina raczej \"pierdzenie\" matiza niż nowoczesnego 1.4 Żenada !
Było by 5 gdyby nie to że biegi wchodzą dość ciężko.
Jest nie źle pod warunkiem że jezdnia jest równa jak stół. W innych przypadkach człowiek zaczyna się zastanawiać czy to auto w ogóle posiada jakieś zawieszenie. Na nierównościach dobiega nas nieprzyjemny hałas z przedniej imitacji zawieszenia, jak by człowiek poruszał się jakimś wozem drabiniastym. Nie wspominając już o tym że atu robi się bardzo nerwowe i potrafi nawet uskoczyć tyłem na nierównościach poprzecznych. Zdecydowanie najgorsze zawieszenie ze wszystkich aut jakie posiadałęm/dam.
Trzeba się mocno natrudzić wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, ażeby zobaczyć czy coś nie nadjeżdża z prawej. Tak samo przy cofaniu trzeba się zdać na intuicję i lusterka.
Wkurza mnie jedynie umiejscowienie przycisków po lewej stronie kierownicy (podgrzewanie kier itd). Panowie z KIA czy próbowaliście je naciskać nie odrywając oczu z \"jezdni\" ?
Tu muszę przyznać że automatyczna klimatyzacja sprawuje się nad wyraz dobrze. Mały minus za to że w trybie auto klima sama narzuca nam którędy chce \"dmuchać\".
Gdyby nie ten mały bagażnik dał bym 5.
Zdecydowanie odbiega od konkurencji. A odgłosy dobiegające od strony zawieszenia są karygodne.
Całkiem oszczędne to 1.4
Gdyby to coś było tańsze o min 5 tyś PLN to było by do przełknięcia. Dobrze że chociaż jakoś to rio się prezentuje.
Na naszych wspaniałych drogach zaczynają się ujawniać w dość sporych ilościach niedociągnięcia montażowe. Asystent ruszania pod wzniesienia działa jak mu się podoba. Przednie zawieszenie już się chyba wytłukło po zaledwie 10 000 km. Wydech zajada korozja w zastraszającym tempie.
Odpukać na razie nic poważnego się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW [l/100km]

5,6