Ocena kierowcy - Kia Rio III Sedan

Silnik 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Rok produkcji 2012
Kia Rio III Sedan 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę silnik jest największym zaskoczeniem w tym pojeździe
Jestem zachwycony autem. Miałem dotychczas do czynienia z Peugeotem 207, Toyotą Auris, Toyotą Aygo, Volkswagenem Passatem oraz Oplem Astrą, jednak to auto naprawdę kładzie na łopatki wszystkie powyższe, włącznie z toyotą auris, która w cenie 20 tys wyższej nie oferuje nic ponad to, co mam w Kiance
Na początku miałem obawy o silnik, jednak pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne,silniczek 1,2 jest w zupełności wystarczający, a jego elastyczność bije na głowę konkurentów w tej klasie samochodów. Aha no i silnik jest na prawdę bardzo cichy!
Kultura pracy skrzyni biegów bardzo dobra, można się czepić co najwyżej 1 i 2 biegu, które moim zdaniem są niedopracowane, przy zbyt szybkim naciśnięciu pedału gazu samochód ma chwilowe zrywy i efekt jest taki jakby się krztusił
Auto trzyma się bardzo dobrze nawierzchni, jedynym czego można się czepić to dość mocne wspomaganie kierownicy, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do \"czucia\" swojego samochodu może mieć drobne problemy, bo kierownicą kręci się bardzo lekko. Ogólnie jednak da się to polubić i zaakceptować. Zawieszenie jest bardzo miękkie - osoby jeżdżące niemieckimi samochodami nie będą zadowolone :)
Tutaj drobne zastrzeżenia jeżeli chodzi o widoczność do tyłu - jest ona słaba, z uwagi na bagażnik można mieć kłopoty z parkowaniem lub przy cofaniu, ponadto nisko \"położona\" przednia szyba powoduje odbicie deski co również może delikatnie przeszkadzać w prowadzeniu
bez zastrzeżeń
Bardzo dobra klimatyzacja, środek pojazdu schładza się bardzo szybko, nawiew jest mocny i trwały nawet przy dłuższej jeździe
Tutaj największe zaskoczenie, samochód jest klasyfikowany jako samochód mały lub niższa klasa średnia, a miejsca w środku jest naprawdę bardzo dużo zarówno z przodu jak i z tyłu,z przodu można nawet swobodnie wyciągnąć nogi. A wielkość bagażnika jak w klasie wyżej - 400 litrów - swobodnie mieszczą się 2 walizy na leżąco i inne graty
pierwsza klasa - bardzo cicha praca silnika, naprawdę bardzo dobra izolacja, przy prędkości powyżej 90 można swobodnie rozmawiać z pasażerami i nie trzeba podgłaśniać radia
Jak narazie brak zarzutów, średnie spalanie miasto trasa mam na poziomie 6,8 l/100 km, nic się nie działo i mam nadzieje że tak pozostanie :)
To jest chyba najrozsądniejszy wybór jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena, dokonując wyboru samochodów oglądaliśmy i testowaliśmy różne samochody, ten jednak naprawdę zrobił na nas najlepsze wrażenie
nic się nie działo
brak usterek (narazie i oby jak najdłużej)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW [l/100km]

6,8