Ocena kierowcy - Kia Rio III Sedan

kc, 9 lat temu
Silnik 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Rok produkcji 2013
Kia Rio III Sedan 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Rodzinny sedan z dużym 400l bagażnikiem. Przytulne i ergonomiczne wnętrze dla wszystkich podrużujących. Bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Łatwo zajmuje się miejsce na tylnych siedzeniach.
Mocny, a zarazem ekonomiczny 109 konny silnik. Niskie koszty materiałów eksploatacyjnych dla DOHC w porównaniu z GDI: ceny świec zapłonowych -50%. Rozrząd bezobsługowy - łańcuch.
Bardzo precyzyjna 6-cio biegowa skrzynia idealnie zestopniowana gwarantuje odpowiednią elastyczność na każdym biegu. Wygodny bieg wsteczny w miejscu jedynki+dźwignia.
Bardzo pozytywne odczucia Zawieszenie lekko twarde, sprężyste. Z tyłu belka skrętna czyli niższe koszty ewentualnej naprawy. Bez uwag. Dobrze trzyma się drogi.
Podwójne przednie słupki mogą początkowo sprawiać kierowcy pewien kłopot. Tyle, że na takiej konstrukcji zyskuje bezpieczeństwo wewnątrz pojazdu. Trzeba się przyzwyczaić, polubić i lepiej rozglądać na skrzyżowaniach szczególnie z przejściami dla pieszych.
Polecam regulację fotela kierowcy w płaszczyźnie góra-dół. Bardzo się przydaje. Wysoka pozycja za kierownicą pomaga unikać oślepiania podczas wschodu i zachodu słońca.
Podgrzewane lusterka zewnętrzne i tylna szyba. Wentylacja i (klimatyzacja - u mnie manualna) - bez zastrzeżeń. Łatwa obsługa, czytelne oznaczenia.
Polecam kierowcom z maksymalnym numerem obuwia do 45 ze względu na ograniczoną przestrzeń w obrębie pedałów. Miejsca jest sporo więcej niż u konkurencji, np. fiesta, polo, fabia...
Super. Nie tak jak w elantrze od 2011, ale bez przesady! Dobrze jest słyszeć czy silnik jeszcze pracuje ;-) Dźwięk miły dla ucha. Przy setce na szóstym biegu, jak w 15sto latku na luzie przy 60tce. Bardziej słychać opony niż powietrze opływające auto.
Wybrałem ten samochód między innymi właśnie ze względu na koszty utrzymania oraz stosunek jakości do ceny. Myślę że dokonałem dobrej oceny.
Polecam.
Brak. I lepiej niech tak pozostanie.
Brak. Na poważne usterki jest 7 lat gwarancji ;-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW [l/100km]

5,7