Ocena kierowcy - Kia Rio IV Hatchback 5d Facelifting

Szymon, ponad rok temu
Silnik 1.0 T-GDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2021
Kia Rio IV Hatchback 5d Facelifting 1.0 T-GDI 100KM 74kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie - nie podejrzewałem że można jakimkolwiek silnikiem benzynowym zejść poniżej 4l/100km
Inne : Brak
Ogólnie oceniam że zakup Rio jako auta do miasta i czasem na trasę był strzałem w dziesiątkę. Posiadam wersję wyposażenia L która zawiera wszystkie niezbędne na dzisiejsze czasy elementy wspomagające kierowcę, a jednocześnie kosztuje mniej niż podobne auta innych producentów.
Silnik jest całkiem elastyczny, przy mocniejszym dodaniu gazu jednak słychać pracę trzech cylindrów ale nie ma tragedii. Spalanie bardzo przyjemne jeśli nie ma ulewy i jedziemy bez klimy ;)
Przełożenia są w porządku, na pierwszym biegu przy szybszym ruszaniu zdarza się jednak lekkie szarpanie
Środek Rio jest zaprojektowany bardzo intuicyjnie, menu pojazdu jest przejrzyste i łatwo znaleźć interesujące ustawienie. Pozycja za kierownicą jest ok, ale dłuższe trasy wymagają rozprostowania kości.
Silnik zimą nagrzewa się szybko co jest dla mnie dużym plusem, przy klimie natomiast spalanie potrafi mocno wzrosnąć (o ok. 1.2l)
W kompaktowym aucie do miasta nie ma co oczekiwać cudów, nie mniej we czwórkę da się jechać
Jak na mały silnik benzynowy spodziewałem się że będzie trochę ciszej, ale nie jest źle
Moje pierwsze 12000 km wymagały ode mnie wyłącznie wlewania paliwa, żadnych innych kosztów nie poniosłem
Przed zakupem zastanawiałem się nad Yarisem oraz Fabią - Rio było tańsze od Yarisa i lepsze od Fabii
Nie zdarzyła mi się żadna awaria ani nawet usterka elektroniki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 T-GDI 100KM 74kW [l/100km]

5,6