Ocena kierowcy - Kia Shuma I

teich@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1999
Kia Shuma I 1.5 i 16V 88KM 65kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Olbrzymia pojemność kabiny i kufra, wygodne fotele, co dla mnie po oeracji kręgosłupa jest sprawą zasadniczą.
Bardzo wygodna jazda, wadą zużycie paliwa (u mnie nie spada poniżej 9 litrów)
Wszystkie komentarze od mnie sa wynikiem porównania do wczesniejszych samochodów, których byłem właścicielam tzn Opla Corsy C i Mazdy 323 1,7D Silnik w zakresie od 1500 do 3000 obrotów pracuje kulturalnie i cichi, jednak wraz ze wzrostem obrotów gwałtownie robi się głośniej. W moim odczuciu porównywalnie jak miałem w Corsie C ____________________________________________________________________________ Nie wiem jaka jest moc silnika, dlatego informacja przekazana przeze mnie że wynosi 19 jest na odwal się bo program nie przepuszcza dalej mojej oceny.
Kupując samochód wiedziałem ,że są duże opory przy przełączniu biegów. Raczej to niezaleczona usterka od poprzedniego właściciela niż faktyczna cecha tego samochodu. Po dwóch miesiącach przyzwyczaiłem się i nie sprawia mi już kłopotów zmiana biegów. Bardzo elastyczna jest 3 i 4 . Na czwórce można pociągnąć praktycznie od 50 do przeszło 120 na godzinę. Co jest bardzo praktyczne gdy jedzie się dłuższą trasę w kolumnie pojadów, gdy często trzeba wyprzedzać lub hamować. Nie jest to niestety skrzynia jak w mazdzie - tam przekładałem biegi najmniejszym paluszkiem.
Typowy dla Mazd- miękki. Mi nie zabardzo to pasuje
Do przodu bardzo dobrze, do tyłu gorzej ze względu na wysoką linię klapy. Wsteczne lusterko kierowcy jest powiększające. Barzo to przeszkadza przy ocenie odległości do pojazdów z tyłu, zwłaszacza gdy trzeba właczać się do ruchu w złej widoczności, a widok lusterka w kabinie jest zasłonięty.
Po przyzwyczajeniu się do rozkładu przycisków OK. Podoba mi się rozwiązanie szybkosci pracy wycieraczek. W pierwszym położeniu roboczym intensywność cykli można sobie określić przekręcając pierścień na dźwigni wycieraczek- żadngo programowania- prostota, funkcjonalność, czytelność- to jest super.
Niestety częst zaparowują mi szyby boczne gdy jadę w wilgotną pogodę wioząc całą rodzinę. Dmuchawa w położeniu na 3 a para bardzo wolno znika z bocznych szyb. Na 4 nie przestawiam dmuchawy bo strasznie hałasuje. Ogrzewanie rewelka- bardzo szybko łapie temperaturę i dobrze nagrzewa cała kubaturę kabiny. Wentylacja na 3, ogrzewanie na 5 - wypadkowa 4
Jak dla mnie i mojej rodziny rewelka. Kufer również. W tym zakresie jestem bardzo zadowolony
Gdyby nie strasznie głośna praca dmuchawy na 4 biegu i silny klang silnika poyżej 3,5 tyś obrotów dałbym 5.
Ze wszystkich samochodów , które miałem ten jest najbardziej paliwożerny. Przeciętnie 9,5 litra na 100. Najmniej spalił mi 9,1 litra na 100. Kiedyś służbowy polonez 1,6 palił mi 8,5 do 9 więc Kią jestem zaskoczony in minus. Innych kosztów na razie nie znam.
Za cenę około 12000PLN nie można lepiej trafić.
Czasem nie działa centralny zamek z pilota i trzeba zamykać samochód kluczykiem.
Na razie nie mam zadnych złych doświadczeń. Z mazdą zresztą też nie miałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

9,4