Ocena kierowcy - Kia Shuma I

szol-rzeszów, 16 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 2000
Kia Shuma I 1.5 i 16V 88KM 65kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : 1,5 dohc 10,9 do setki.świetnie przyspiesza zarówno do setki na dwójce jaka i powyżej 90tki na piątce.Jeżeli chodzi o przyspieszenie do 60km/h to naprawdę mało aut da shumie radę.
Karoseria : cienka blacha-grad to wróg nr 1
zdaję sobie sprawę że są lepsze auta ale w shumie jest jakaś magia która mnie przyciąga.może to że mało tych aut jezdzi po rzeszowie i ogólnie po polsce.
uwielbiam ten silnik,nie oczekiwałem takiego przyspieszenia,elastyczność na dobrym poziomie
narowista trochę i biegi czasem cięzej wchodzą ale ogólnie jest dobrze.
twarde zawieszenie ale dyskomfort bardziej z troski o samochód niż wrażenia z jazdy,auto przylepione do drogi na zakrętach to ja nie hamuje ale dodaje gazu.po prostu wypas kocham to zawieszenie
z początku miałem obawy o tylną szybę bo dodatkowo mam spojler ale po przyzwyczajeniu się jest lux.przednia szyba wypaśna mi przeszkadza jedynie lewy słupek i to głównie za sprawą plastikowej osłony przeciwdeszczowej bo zawęża pole widzenia.
wszystko rozmieszczone funkcjonalnie, jakość plastików to nie kosmos ale da sie z tym żyć,w końcu to nie royce-royce.
na zimę lux w lecie nie jest źle jak auto nie jest nagrzane.
mam wrażenie że jeżdzę vanem-żadnych kompromisów,po prostu przestrzeń w ilości zaspakajającej. bagażnik stodołowaty. nie wiem jak z tyłu bo jeżdzę za kierownicą;p
nie przeszkadza mi w ogóle gdy są zasunięte okna .powyżej 100km/s robi się głośno przy otwartym oknie.ale jak lubię słyszeć silnik ale trudno mu się przebić przez radio..
mógłby palić mniej gazu ale to w końcu nie maluch,zresztą nawet nie wiem czy jest wszystko wyregulowane.części cenowo różnie ale raczej drożej niż taniej.serwis ASO nie zdziera kasy.co do zużycia paliwa to na trasię robi się znacznie korzystniej-autko robi się dużo ekonomiczniejsze.
zapomniałem z tego wszystkiego dodać ze shuma jest po prostu piękna i przyciąga wzrok i do tego ten zielono-morski metalik po prostu cudo.
nie będę się czepiał same pierdoły.
poszły mi oba progi-blacharz powiedział że od nowości ich nie zakonserwowano.a blacha cienka jak na puszki do konserw.wymienili mi progi na blachę 1mm i prędzej czołg zardzewieje niż mi znowu pójdą:)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

9,5