Lista ocen Kia Sorento III (31) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 136kW
mam nadzieje że przez 7 lat tylko paliwo będę wlewał. Wymieniłem olej po około 1000 km, za 300 PLN. Niby nie wymagany, ale jak to na YT powiadają, lepiej to wykonać. serwis też to poleca. Silnik, skrzynia biegów to rozwiązania o długiej historii na rynku, więc problemów nie przewiduje. Zamontowałem wyłącznik stop-start, więc silnik, alternator itd. powinno pochodzić dłużej. Gwarancja 150 tyś/7 lat. Konkurenci dają 60 tyś/ lub 2 lata (Kodiaq)....
~garbus1303
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Jak na tę klasę auta, koszty utrzymania są na więcej niż zadowalającym poziomie. Przeglądy nie ogałacają ze wszystkich oszczędności, a ceny części zamiennych są rozsądne. Zresztą podaż zamienników i używanych części zamiennych stale rośnie. Dość drogie są opony (19 cali), o ile chce się korzystać z marek premium. Ale wyszukując promocji można zmieścić się 2000-2400 zł za komplet markowego ogumienia. Inna sprawa, że założone fabrycznie letnie...
~pablosalam
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Jedyna wada tego auta to spalanie. Ale jest 4x4, bezawaryjny automat i kawał dobrego samochodu. Inne marki palą podobne ilości paliwa przy podobnych mocach. Dużo zależy od prędkości ze względu na duże opory powietrza. Do 140 km/h w trasie spalanie 8-9 l, do 120km/h 7-8 l, do 100 km/h spalanie 6,4-7 l. Myślę ,że nie da się spalić więcej niż 10-11l poza autostradą. Zakup auta w tej cenie uważam za świetną inwestycję dla mojej rodziny i firmy.
~Pietruszka
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Pali wg. mnie 10 litrów. Miasto - z powodu korków (Kraków) Trasa - to samo jeśli mkniemy autostradą szybko :) Można zejść do 7-8 ale po równym, płaskim i jadąc grzecznie. Przeglądy i naprawy - tak jak gdzie indziej z tym, że długa jest gwarancja.
~Jarosław
SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 136kW
Koszty paliwa w jeździe miejskiej, koszt opon, serwis olejowy (prawie 8l do silnika co 15 tyś km a nie jak serwis radośnie pisze 30, olej w skrzyni, dyfrach) - jak to w większym SUVie - tanio nie będzie
~darek narciarz
SUV 2.2 CRDi 200KM 147kW
Średnio 8,5l/100km.Jazda miejska i trasa 50/50.Auto się dociera.0.5l więcej niż BMW,ale przy tych gabarytach uważam,że jest bardzo dobrze.Jeżdzę przeważnie 10/20 szybciej niz pozwalają przepisy.
~Skurczybyk
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Przeglądy co 30 tyś - jedynie zakup opon zimowych to dużo większy wydatek niż zwykłego samochodu. Zaskoczyło mnie spalanie udokumentowane zdjęciem ;) Po kilkudziesięciu km wyszło raz średnio 5,7...
~darek narciarz
SUV 2.2 CRDi 200KM 147kW
Małe spalanie na te gabaryty i moc.Nic się nie psuje. Długa gwarancja na podstawowe elementy. Przeglądy co 2 lata.Aktualizacja navi darmowa przez 7 lat. Bardzo przyzwoicie.
~Zbigniefw
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Jak na Kia drogie. Rurka klimy 1500 pln. Chłodnica silnika 1700 pln. Pompa paliwa zbiornik 400 pln. zamiennik.
~Tomasz z Pogwizdowa
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
biorac pod uwage ze za ten sam standart w innej marce musialbym dac 100-200 tys wiecej to w zasadzie na razie jezdze za darmo