Lista ocen Kia Sorento III (32) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~garbus1303
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Skrzynia biegów pracuje niemal niezauważalnie, jedyna uwaga, jaką do niej mam, to że po przekroczeniu przebiegu 120-130 tys. km ze zwłoką redukuje bieg przy wciśnięciu pedału gazu w zakresie 1500-1800 obr./min. Przy czym zjawisko to występuje w trybie eco, w trybie sport nie występuje. (Edit: ten objaw utrzymywał się przez kilka tysięcy kilometrów, po czym całkowicie ustąpił). KIA nie zaleca wymiany oleju w skrzyni, chyba że auto jest...
~pablosalam
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Mój pierwszy automat. Tryb ECO najlepszy w trasę, Normal do miasta, a Sport spod świateł. Skrzynia w ECO działa dość ospale, lekko przeciąga biegi, natomiast tryb SPORT jest dość agresywny i lekkie muśnięcie gazu powoduje natychmiastowe przyspieszenie i szybką zmianę biegów. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeździłem X3 z 8-śmio stopniowym automatem i raz S-tronikiem w A5. Obie bez zastrzeżeń, ale BMW to przepaść cenowa i mniejsze auto, a w...
~Jarosław
SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 136kW
8 biegowy automat robi robotę w trasie. Jak jest zimny potrafi szarpnąć na niskich biegach i redukcji przy zatrzymywaniu się na światłach. Jak się rozgrzeje działa bardzo płynnie. Uczulam na wymianę oleju w skrzyni - serwis twierdzi że się tego nie robi ale instrukcja podaje że w trudnych warunkach (a za takie jest uważana jazda miejska) pierwsza wymiana po 90 tyś a kolejne po 60. Nie jeździłem 6 biegowym ale z tego co widziałem w necie 6AT...
~Paweł
SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 136kW
Biegi zmieniają się niezauważalnie, wcześniej miałem X5 e53 i różnica w płynności jest diametralna. Nie wiem czemu została wprowadzona 8biegowa skrzynia jak ta 6biegowa pracuje idealnie?
~Skurczybyk
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Bardzo dobra skrzynia - nie szarpie, płynnie zmienia biegi, w trybie SPORT zaskakuje szybkością, w trybie ECO nastawia się na oszczędności. Jeśli tylko będzie bardziej żywotna niż DSG to polecam.
~darek narciarz
SUV 2.2 CRDi 200KM 147kW
Najlepsza w BMW.Sorento ma dobry kick-down i jest bardzo płynna.Q-5 opóżnienie przy starcie i szrpnięcia.Jeep się gubił i szarpał.CLK OK ale szarpnał przy wrzucaniu wstecznego.
~Maciej
SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 136kW
miałem skrzynię sześciobiegową która występowała w pierwszych egzemplarzach po facelifcie - była ok chociaż brakowało wyższych biegów na autostradzie
~tomasz_unuczek
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Nie jest bardzo szybka ale też nie muli. Tu również XC 60 wypadało lepiej (pomimo tego że obie skrzynie 6 biegów). Tryb sport jest fajny i przydaje się
~Pietruszka
SUV 2.0 CRDi 185KM 136kW
Zero szarpania. Bardzo dobrze zestrojona przekładnia, nie mam uwag. Zabawa w zmienianie manualne nudzi się po 5 minutach -automat i tak będzie lepszy.
~Garczar
SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 136kW
8 biegów w automacie. Biegi zmienia sprawnie, nie czuć pracy skrzyni. Łopatki zmiany biegów pozwalają na dynamiczną redukcję.