Ocena kierowcy - Kia Soul I Crossover

Silnik 1.6 DOHC CVVT 124KM 91kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Soul I Crossover 1.6 DOHC CVVT 124KM 91kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : mam 327tys na liczniku i autko śmiga jak ta lala:)
Autko ma ciekawy kształt, super wyposażenie, jest bardzo wygodne nawet w długie trasy. Jeździ się nim bardzo dobrze. Świetnie wchodzi w zakręty, bardzo pozytywnie zakoczyły mnie koszty serwisu ponieważ jest dużo tanszy od opla spalanie co prawda jest w granicach 8l miasto ok 7l trasa ale to w końcu benzyniak bez żadnych tsi i innych cudów natury.
porównując do nowszych samochodów to właśnie silnik mnie najbardziej zaskoczył. użytkuję w pracy peugeoty partnery i 308 i mniej więcej po 250tys nie opłacało się remontawać samochodów bo wszystko siadało.
Powiem tylko tyle po 327tys będzie pierwsza wymiana sprzęgła...
Doskonale trzyma się drogi, jadąc nim człowiek czuje bezpieczeństwo jazdy
Widoczność z tyłu jest bardzo ograniczona, przód i boki wszystko ok
Samochód bardzo dobrze przemyślany, wszystko co niezbędne znajduje się pod ręką. Przez co kierowca w czasie jazdy może korzytać ze schowków czy przycisków.
podczas lata klima chłodzi zimą grzeje jeżdżę na klimie cały rok
jest to samochód w którym 5 dorosłych osób może jechać komfortowo i wygodnie z tyłu wszystkie trzy miejsca są równe. Gorzej z bagażnikiem ale 3os rodzina z psem na 2tyg wakacje w Chorwacji czy we Włoszech jedzie bez bagażnika na dachu:)
przy 140km/h muzykę należy zrobić troszkę głośniej. Do 120km/h praktycznie nie słychać, ale zależy to też od opon. jeden sezon letni przejechałem na tanich oponach które dostałem w prezencie, po 3 miesiącach kupowałem inne troszkę droższe i efekt jest idealny.
serwis jest dużo tańszy niż myślałem, części wytrzymują dużo więcej niż w innych samochodach. koszty spalania liczyłem że będzie spalał ok 10l w mieście spala 8 więc jest ok.
jeśli miałbym kupować nowe auto znowu to cciałbym moją kijankę:) wszystko perfect
zdażały się awarie elektryki
brak