Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Kia Soul I Crossover

Lata produkcji: 2009 - 2011
Segment: VANy
Pierwsza generacja modelu produkowana w latach 2009-2013, z zastrzeżeniem, że debiut w 2009 roku dotyczył wyłącznie krajów azjatyckich, zaś na resztę rynków Soul został wprowadzony w roku 2010. Prace nad modelem toczyły się jeszcze przed rokiem 2004, w którym zaprezentowano prototyp Soul Concept. Kolejnymi konceptami, na których bazowała produkcyjna wersja auta, zaprojektowana przez Mike’a Torpeya, były: Soul Burner, Diva i Searcher. Soul wyróżniał się charakterystycznym grillem, zwanym „tiger nose”, dziś znakiem rozpoznawczym marki. Model okazał się sukcesem marki, nie tylko rynkowym, ale i wizerunkowym.
Powagosław

Bardziej lifting niż druga generacja, ale po co naprawiać coś, co nie jest zepsute? Soul zyskał na tej ewolucji przede wszystkim dlatego, że nie zatracił swojego indywidualnego charakteru. To wciąż bardzo rozpoznawalny samochód, w pozytywnym sensie.

~Powagosław
Luzacjusz

Cały „hype” wokół Soul jest równie fajny i sympatyczny, co nieco przesadzony, by nie powiedzieć – przesłodzony. Ale wykreowanie tego pudełka w segmencie, który nie tylko trudno nazwać, ale i jeszcze do niedawna ciężko byłoby znaleźć konkurencję, było świetnym zagraniem. Jeśli samochód może być hipsterski, to ten trochę jest.

~Luzacjusz

Kia Soul I Crossover – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Kia Soul I Crossover

Podstawowe parametry Kia Soul I Crossover
Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Promień skrętu 5,25 m
Wymiary zewnętrzne Kia Soul I Crossover
Długość 4105 mm
Szerokość 1785 mm
Wysokość 1610 mm
Rozstaw kół - przód 1570 mm
Rozstaw kół - tył 1575 mm
Zwis przedni 830 mm
Zwis tylny 725 mm
Prześwit 164 mm
Wymiary bagażnika Kia Soul I Crossover
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1511 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 340 l
Szkic techniczny Kia Soul I Crossover

Publikacje o Kia Soul

Newsy o Kia Soul