Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Kia Soul

Lata produkcji: 2009 - 2016
Segment: VANy

Kompaktowy crososver klasyfikowany w klasie minivanów (segment K) produkowany w latach 2008-2017. Kia wypełniła nim lukę w swojej ofercie między terenowym Sportage, minivanem Carens i typowymi modelami miejskimi. Soul zebrał szereg nagród, m.in. ‘red dot’ Design Award oraz znalazł się na liście Najbardziej Ekscytujących Aut 2010 roku według magazynu Time. Powstały dwie generacje modelu – druga debiutowała w 2014 roku. W sumie wyprodukowano ponad milion egzemplarzy tego samochodu. Za następcę Soul uważany jest kompaktowy crossover SUV – Stonic.

Powagosław

Bardziej lifting niż druga generacja, ale po co naprawiać coś, co nie jest zepsute? Soul zyskał na tej ewolucji przede wszystkim dlatego, że nie zatracił swojego indywidualnego charakteru. To wciąż bardzo rozpoznawalny samochód, w pozytywnym sensie.

~Powagosław
Luzacjusz

Cały „hype” wokół Soul jest równie fajny i sympatyczny, co nieco przesadzony, by nie powiedzieć – przesłodzony. Ale wykreowanie tego pudełka w segmencie, który nie tylko trudno nazwać, ale i jeszcze do niedawna ciężko byłoby znaleźć konkurencję, było świetnym zagraniem. Jeśli samochód może być hipsterski, to ten trochę jest.

~Luzacjusz

Kia Soul – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Kia Soul

Moc silników 124–140 KM
Pojemność silników 1,6 l
Prędkość maksymalna 162–185 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,9–12,2 s
Kia Soul Crossover Facelifting

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Kia Soul
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 555
Koszt ogólny 38,31 PLN
ON31 PLN
PB34.93 PLN
Wydatki serwisowe 5,06 PLN Pozostałe wydatki 19,79 PLN

Publikacje o Kia Soul

Newsy o Kia Soul

2 pomiary
Dla Kia Soul. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Kia Soul