Ocena kierowcy - Kia Soul I Crossover

Tomek, ponad rok temu
Silnik 1.6 CRDI VGT 128KM 94kW
Rok produkcji 2009
Kia Soul I Crossover 1.6 CRDI VGT 128KM 94kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Leciwy dopiero co zakupiony w kraju, a użytkowany w Portugalii. Trasa Olsztyn- Albufeira 3900km. Spaliła 4.73L/100!! przy jeździe 120-145km/h. Tak liczyłem 3 razy bo sam nie dowierzałem . Po około 1000km silnik sie przepalił i odmulił i naprawdę nie ma na co narzekać jeżeli nie potrzebujesz wrażeń jak z Lambo. Naprawdę fajnie się zbiera przy wyprzedzaniu. Czasem dostaje po bokach wiatrem ale po jakimś czasie wyprzedzając TIRa po pewnym czasie automatycznie kontrujesz lekko w lewo. Co mega pozytywne to ze po 3 dniach jazdy nie boli nic oprócz prawej nogi a w zasadzie stopy. Spodziewałem się raczej poskładania w kostkę jako ze parę lat już mam. Duże zaskoczenie audio. Jak na 13 letnie auto ... szok. Gra naprawdę poprawnie. Co do bagażnika. Jak chwile pomyślisz to ułożysz sporo be rozkładania siedzeń. We Francji dopadła mnie ulewa jakie rzadko się widuje. Widoczność na 15m. Bordeaux płynęło, stanęło, dosyć niebezpieczna sytuacja. Kijana nawet nie kichnęła, Wyjechała z padołu lez i żwawo pędziła do nowego domu. Lata temu przejechałem Soulem około 800km trasę i zupełnie mi nie grala. Dziś to zupełnie inna bajka. Kolor grafitowy odmładza auto i zupełnie zmienia bryle. Auto już ma swoje lata, ale jeżeli poszukasz sztuki w dobrym stanie i nie potrzebujesz substytutu mózgu jeżdżącego za Ciebie to polecam. Mniej elektroniki mniejsza awaryjność .
1.6 CRDI 128KM
Duże zaskoczenie, krótkie dosyć precyzyjne przełożenia
Przestrzennie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDI VGT 128KM 94kW [l/100km]