Ocena kierowcy - Kia Sportage II

wojtek, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 142KM 104kW
Rok produkcji 2005
Kia Sportage II 2.0 i 16V 142KM 104kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : jak już pisałem... doskonałe czucie auta i prowadzenie na śliskiej nawierzchni.
Jak się nie ma wygórowanych oczekiwań w zakresie dynamiki czy komfortu a raczej bezpieczeństwo, niezawodność, ekonomia... to dobry wybór.
jak na 140 KM dynamika raczej marna, ale nie ma tragedii, da się tym jeździć.
to tez słabszy punkt tego auta. czasam trzeba chwile poszukać właściwego położenia. Porażką jest brak 6 którego bardzo brakuje przy jeździe autostradowej. Powyżej 120km/h robi si głośno.
Auto jest wysokie i siłą rzeczy nie będzie się zachowywać jak sportowe, Natomiast prowadzenie na śliskiej nawierzchni rewelacyjne. nie wiem czy to kwestia wyważenia auta czy napędów 4x4, ale w tym aucie naprawdę czuć kiedy tył zaczyna odjeżdżać i wystarczy naprawdę niewiele żeby przywołać go do porządku w takiej sytuacji. Na śliskiej/ośnieżonej nawierzchni jak dla mnie prowadzi się rewelacyjnie. Do tego mam trudny dojazd zimą do domu a od dwóch lat nie odnieżam;-))
bez większych zastrzeżeń.
raczej nie jest mocną stroną tego auta
jeżdżę na gazie po dużym mieście. pali do 14 litrów LPG. Na trasie 10-11. Po kupieniu (2 lata temu) wymieniłem rozrząd, klocki i tarcze. Od tego czasu nie dołożyłem złotówki (poza wymianami oleju i filtrów).
w mojej ocenie super.
raz był problem z górną lampą stopu. Ale się samo naprawiło;-)))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 142KM 104kW [l/100km]

9,6