Lista ocen Kia Sportage III (112) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~b-artur
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Jest REWELACYJNIE - podczas stania w korku mam wrażenie, że jadę elektrykiem bo silnika w ogóle nie słychać, jadąc powoli słychać głównie szum opon, do 80-90 na szóstce jest cichutki pomruk, wyżej już silnik słychać, ale to zupełnie nie przeszkadza. Ja mogę być nieco upośledzony, bo przenosząc się z diesla, każdy benzyniak pewnie będzie cichy :) Zawieszenia również nie słychać. Jak dla mnie - super.
~Maciej Lorek
SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW
Przy 120 km/h mimo silnika diesla spokojnie można rozmawiać nie podnosząc głosu. Na początku irytowało mnie to, że podczas jazdy w deszczu spływająca z drzwi i dachu woda uderza w plastiki boczne okien wydając odgłos, jakby woda lała się kroplami do środka. Po jakimś czasie przestałem odruchowo podnosić tylne szybki, które i tak były zamknięte.
~meme na bis
SUV 2.0 DOHC 163KM 120kW
i tu niestety muszę zweryfikować swoją poprzednią opinię, auto w mieście albo umiarkowanej jeździe na krótkich dystansach spisuje się bardzo dobrze pod tym względem, ale dłuższe podróże z prędkością \"przelotową\" (niemcy) >110 kmh przyprawiają o ból głowy, co dziwne prędkość >140 kmh jest przyjemniejsza dla ucha ale z kolei odbija się na portfelu ;)
~info@napp.pl
SUV 2.0 DOHC 163KM 120kW
I tu też należą się brawa, podczas pracy silnika na biegu jałowy, bądź podczas spokojnej miejskiej jazdy naprawdę nie słychać silnika ( w ogóle )! Powyżej 130 - 140 km/h wiadomo :-) auto jest wysokie i szerokie. Zawieszenie pracuje dość cicho, ale na poprzecznych nierównościach coś tam stuknie, i w tym jedynym wypadku jest to dość toporny dźwięk.
~resolute
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Na kocich łbach i innych \"drobnych \" nierównościach licznie występujacych na naszych drogach trochę przenosi stuki do środka ale w jakim samochodzie na naszych drogach tego nie słychać. Trzeba by kupić latajacy dywan albo poduszkowiec. Nie słychać żadnych szumów ani świstów z lusterek ani relingów. Dla mnie jest ok.
~Rafal
SUV 2.0 CRDi 184KM 135kW
SUV nie może być chichy przy prędkościach autostradowych I tak jest też w Kii. Do 100kmh jest ok, później robi się głośno i uciążliwie. W deszczu poziom hałasu nie wzrasta jakoś mocno, więc wyciszenie nie może być tragiczne. Silnik słychać trochę bardziej niż by się chciało
~Benek
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Cicho jest tylko gdy jeździ się stylem "kapelusznika". Gdy chcesz szybciej ruszyć albo przyspieszyć to niestety słychać "klekot" diesla. Ale i ten hałas znika, gdy jedziemy powyżej 140 km/h. Wtedy głośniejsze są odgłosy oporów powietrza na karoserii.
~lukas
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Na biegach 1-4 auto jest umiarkowanie ciche/głośne. Wielki pozytyw na biegach 5-6, na trasie przy prędkościach ok 100-130km/h praktycznie nie słychać silnika, nie hula wiatr - można rozmawiać po cichu, a i tak będziemy się słyszeć lub delektować się muzyką (bez wytężania wzmacniacza)
~Rafał L
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Jak wspominałem do prędkości 100km/h słychać praktycznie szum opon. Podczas jazdy po mieście radio ustawione na poziom 2 lub 3 i jest nawet za głośno. Bywa tak, że denerwuje dźwięk przerzucanych biegów (nie żeby przerzucanie było głośne). Benzyna i to ma największy wpływ.
~Kierowca
SUV 2.0 CRDi 184KM 135kW
Nie spodziewałem się wyciszenia na poziomie BMW czy Mercedesa ale zdecydowanie oczekiwałem lepszego wyciszenia. Słychać wyraźnie huk toczących się opon, warkot silnika i huk opływającego powietrze. Efekt - w okolicach 130km/h słuchanie radia staje wyzwaniem.