Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV Facelifting

Tomasz, 3 lata temu
Silnik 2.0 GDI 166KM 122kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Kia Sportage III SUV Facelifting 2.0 GDI 166KM 122kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń w środku, każdy kto nie znał tego auta jak wsiada to zwraca na to uwagę. Samochód na zewnątrz nie wygląda na tak duży i wygodny w środku.
Samochód kupiłem jako nowy w salonie, wersja najwyższa wówczas dostępna XL - zależało mi na ksenonach i bez kluczykowym uruchamianiu auta, a to było dostępne tylko w tej wersji. Samochód jak do tej pory niezawodny, nie mam obawy wsiąść do auta i pojechać z dnia na dzień w daleką podróż. Auto bardzo ciche w środku jak i na zewnątrz, do 100km/h praktycznie nie słychać silnika, powyżej 100km/h trochę gorzej. Pomimo, że nie wygląda na zbyt duży, wewnątrz naprawdę sporo miejsca - cztery dorosłe osoby podróżują komfortowo ale pięciu dorosłych pasażerów też nie będzie narzekać. Moja wersja posiada również przeszklony dach co dodatkowo rozjaśnia wnętrze i sprawia, że auto wydaje się być weselsze w środku (bardzo fajna sprawa, następne auto też będzie z takim dachem). Silnik 2.0 GDI jest bardzo elastyczny i dużo wybacza, zwłaszcza to, że kierowca nie zredukował biegu. Spalanie najniższe zarejestrowane przeze mnie to 6,7l/100km, ale to przy długiej jeździe z prędkością 50-70 km/h, na trasie 100-120 km/h 8-9l/100km. Jedyny mankament, który nieznacznie przyćmiewa zalety to skrzynia biegów, zwłaszcza pierwszy bieg czasem "haczy" i żeby go wrzucić trzeba ponownie puścić i nacisnąć sprzęgło, serwis mówi że te modele tak mają i trzeba się do tego przyzwyczaić. Zresztą to występowało od czasu kupna auta. Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Jako drugie auto mam skodę kodiaq, kijanka bije na głowę skodę pod względem wyciszenia i wygody siedzeń.
Elastyczny, dużo wybacza, bardzo cichy.
Trochę "haczy" pierwszy bieg, poza tym bez problemów.
Wygodnie i komfortowo, auto dobrze trzyma się drogi jak na tę wysokość.
Nie mam zastrzeżeń, ładny wygląd.
Słupki przednie mogły by być węższe, ale jak się człowiek przyzwyczai to nie ma problemu. Dobrze jak auto jest wyposażone w czujniki wtedy już naprawdę nie ma się czego bać.
Wszystko pod ręką.
Autko dość szybko się nagrzewa, podgrzewane siedzenia i kierownica powodują że nawet zimą nie zmarzniemy. Klimatyzacja wydajna nie ma problemu z oczyszczeniem przedniej szyby. Wentylację poprawia również szklany dach który nawet w czasie niedużego deszczu może być uchylony.
Duży przestrzenny samochód dla rodziny. Cztery osoby podróżują bez problemu. Przy zakupie auta zwracałem na to szczególna uwagę, zawsze ustawiam przednie siedzenie pod siebie a potem siadam na tylnym i sprawdzam czy siedzę wygodnie. W tym aucie nie maiłem z tym problemu. Przy moim wzroście 183 cm bez problemu również nad głową (jak żona prowadzi 163 cm, to za nią mogę założyć nogę na nogę jak w domu w fotelu.
Do 100km/h cisza powyżej trochę gorzej ale da się żyć. Są gorsze auta.
Tutaj też jestem mile zaskoczony, pomimo corocznych przeglądów auto mnie nie zrujnowało.
Za takie pieniądze nie ma możliwości kupienia tak bezawaryjnego auta.
Skrzynia biegów, jak opisywałem wyżej trochę haczy, to tyle
Jak do tad, brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 GDI 166KM 122kW [l/100km]