Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV Facelifting

Misiek, 4 lata temu
Silnik 2.0 CRDi 184KM 135kW
Rok produkcji 2014
Kia Sportage III SUV Facelifting 2.0 CRDi 184KM 135kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : kultura pracy nawet na zimno, osiągi.
Układ elektryczny : Brak bezpieczników układu elektrycznego - świateł wnętrza wyłączanych po zamknięciu itp. Dobiłem aku przez włączenie światełka przez dzieci. Potrzebny potężny prąd rozruchowy do odpalenia silnika.
To naprawdę solidne, i dobrze wykończone auto ze świetnym wyposażeniem. Mam wersję XL bez skór i dachu. Jest do bólu dobry, nie ma wad, które by go wykluczały lub pozwalały znielubić. Może spalane;p, ale to było w planie i wynik ok 8-9 l na 100 jest ok. W mieście będzie 11-13, zależy od jazdy trybu i wyczucia. Najbardziej mnie wkurza, że tyle ich wokoło:), ale wcześniej jeździłem Lancią Deltę i to jest zrozumiałe. Pociesza się tym, że takich wersji jak moja jest niewiele. Brak ostatniej gwiazdki nie za spalanie tylko za brak "duszy", kocham auta z polotem, a to jest do bólu poprawne. Osiągi ma z duszą jak na SUV'a to plus i automat parkowanie równolegle - obłęd...
Jedyny minus spalanie, teścia cheeroke, którego mu znalazłem ze 140 km dieslem i manualem i 300 kg cięższy pali ok 3 l mniej, co jest dowodem na niedopracowanie jednostki i skrzyni pod kątem optymalizacji spalania. Trzeba się pogodzić z 7-9 w trasie i 10-14 w mieście.
Tutaj ok, ma wszystkie zalety hydraulicznego automatu i tu skończę, bo więcej nie wymagam. Nigdy mi nie podniosła biegu przy wyprzedzaniu, nawet tryb eco przestawia się na but w podłogę.
jest dobrze, bez nieprzewidywalnych zachowań, małe opóźnienie i nie nastawione na tryb sportowej jazdy. Dla kogoś kto w życiu wcześniej nie jeździł dużo SUVEM, trzeba chwili czasu aby wyczuć środek ciężkości aby dobrze dobrać technikę jazdy. Żadne krawężniki nie są straszne, poza tym macie tu pełne 4x4 z blokadą osi i wielkim prześwitem, trochę się pobawiłem i deklasuje Cheerokee z 4x4 1 version. Naprawdę radzi sobie w lesie czy na polu.
wszystko ok, lakier jak z fabryki, biała perła wygląda cudownie i nie starzeje się.
Do przodu ok, na boki trzeba brać pod uwagę wielkie lustra, pomagają czujniki i automatyczne parkowanie. Do tyłu kamera to super sprawa bo grube słupki rzeczywiście ograniczają widoczność.
Wszystko na swoim miejscu, ja multi markowy kierownik nie miałem najmniejszego problemu aby się odnaleźć w KII
Klima 2 strefowa wydajna i wydolna, fajnie osusza wnętrze na mrozie, silnik nagrzewa się miarowo bez wpływu na osiągi czy kulturę pracy.
Wnętrze z przodu zabudowane - taki zamysł konstruktorów i ok nie brakuje miejsca, ALE mam fotelik syna i brakuje i 1-2 cm...a to już jest troche słabe. Zaznaczam iż fotelik jest 360 i w przypadku normalnego nie żadnego problemy, ALE. Z tyłu dla dzieci ok, nie mam uwag, płaska podłoga to plus, nie to co w octavii. Mniej miejsca z tyłu niż w delcie za to bagażnik SUPER.
Dobre jak na Diesla i wysokie auto, nie mam uwag, plus za brak klekotu w dieslu.
Wszystko w normie, moc silnika determinuje cenę OC, Felgo 18" ceny opon i układu hamulców, ale reszta w normie. I akumulator droższy bo ma chyba ok 92 Ah.
Tutaj nie ma mocnych na Sportage, szczególnie w AWD i 185 km, to jest idealny balans. Konkurencja nie podskoczy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 184KM 135kW [l/100km]

8,3