Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV

Sławek, 12 lat temu
Silnik 2.0 DOHC 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Kia Sportage III SUV 2.0 DOHC 163KM 120kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne : wnętrze, jego obszerność i wygoda
Dla mnie samochód w sam raz, na każde warunki i każdy wyjazd, jestem bardzo zadowolony.
silnik dobry, cichy i jak na benzynę elastyczny . Prosta konstrukcja bez żadnych wtrysków bezpośrednich, turbin itd. Ma ciągnąć , więc ciągnie. Nie jest to demon prędkości, ale w SUV-ach nie chodzi o prędkość. Jestem bardzo zadowolony, chociaż po turbodieslu trudno było się przestawić, inna charakterystyka. Ale smutne jest to, że nie czuje się tak naprawdę tych 163 koni. Niestety, z 4 cylindrów bez \"dodatków\" więcej nie wyczarujesz.
Skrzynia biegów funkcjonuje bez zastrzeżeń, nie haczy , jest cicha i pracuje bardzo lekko i precyzyjnie. Dla mnie 5.
Cichy, dobrze zgrany , samochodem jeździ się bardzo wygodnie- tak kierowca i pasażerowie maja komfort.
Tu gorzej, trzeba bardzo uważać, szerokie słupki z przodu, słaba widoczność do tyłu, ale paradoksalnie samochód bardzo dobrze \"czuje się\" przy każdym precyzyjnym manewrze.
bez zarzutu- tylko ten guzik komputera pokładowego.
bez zarzutu- szybko się grzeje, ale też szybko chłodzi, wentylacja bardzo dobrej jakości
Wielki plus , nikt się nie \"gnieździ\"
Cichutko tak, ze czasami trzeba patrzeć na obrotomierz żeby wiedzieć, ze silnik pracuje. Powyżej 130 km/h zaczynają się szumy, ale nie są specjalnie uciążliwe.
Cóż , nie jest to diesel, ale uważam, ze jak na tę pojemność silnika i wielkość samochodu to średnio 8/5 litra na 100 to bardzo dobrze. Dużo zależy od sposobu jazdy. Ja nie szarżuję, ale się też nie wlokę.
Nie ma lepszej propozycji na rynku małych SUV-ów
żadnych
żadnych