Ocena kierowcy - Kia Sportage IV SUV

Arek, 7 lat temu
Silnik 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2016
Kia Sportage IV SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Biała perła :) Jest *****isty :)
Auto jest wspaniałe. Nie żałuję żadnej wydanej złotówki, ale opinia będzie trochę dziwna gdyż skupię się na minusach. Gdybym miał pisać o plusach zabrakłoby miejsca :) WON NIECMIECKIE DIESLOWSKIE ŚMIERDZIUCHY, JAPOŃCZYCY I KOREAŃCZYCY ZOSTAWILI WAS W TYLE. Wersja 1.6 TGDI 177 KM DCT GT Line z pakietem funkcjonalnym.
Spalanie. 210 km/h pokazuje 28l/100. Mondeo przy tej prędkości około 17. Ale nie jest to auto do jazdy z takimi prędkościami. W mieście,żwawo około 11l/100. Poza tym ideał.
Nie napiszę tu nic gdyż dla mnie skrzynia jest idealna. Żadnych minusów.
Zawieszenie dość twarde, nie buja tylko uderza na dziurach. Ale to nie wina autka tylko naszych nawierzchni. Na dobrej drodze idealne. Zdecydowanie bardziej sportowe niż komfortowe. Na nawierzchni gdzie jest asfalt, ale taki bardziej szary słychać bardzo opony. Ale to wina opon, czytałem opinie, że w innych autach to samo.
Martwe pole słabo...
Jestem wysoki, i jak ustawię dobrze fotel to lewa ręka jest za daleko od podłokietnika(wisi w powietrzu). Kamera cofania co chwile brudna w brzydką pogodę( Powinna się chować). Maska nie otwiera się na teleskopach tylko trzeba ją blokować(tyczką?). Kolega w Citroenie C4 albo C3 ma na teleskopach. Podłokietnik po prawej stronie ma za mało pianki, w Mondeo było więcej i był bardziej wygodny. Dół deski rozdzielczej z plastiku twardego jak stal, przez co nieprzyjemnie opiera się o niego nogę. Czujniki parkowania powinny wyświetlać się na ekranie nawigacji bo cofając trzeba patrzeć na wskaźniki przed kierownicą i ekran nawigacji.
Tu nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Mega szybko się nagrzewa i tak samo szybko zaczyna chłodzić. No i podgrzewane i wentylowane fotele :)
Lepiej niż w Mondeo, a już ono było przepastne. Mniejszy bagażnik, ale na nim mi nie zależało.
Opony(Continental ContiSportContact 5) niesłyszalne na zwykłym asfalcie i bardzo głośne na takim szarym. 180km/h można swobodnie rozmawiać, powyżej to już się nie skupiałem gdyż starałem się nie zginąć. Przy normalnej jeździe po mieście nie wiesz, że jesteś w aucie. Na postoju widać, że chodzi silnik tylko po obrotach. Nic nie słychać. Przy wciskaniu do podłogi słychać wydech, ale jest to bardzo przyjemny dźwięk :)
Duże spalanie przy większych prędkościach. Reszta ok. Pierwszy przegląd (po dotarciu) ok 370 zł.
W tej cenie ok 130 tys. nie ma nic lepszego. Wentylowane fotele w tej klasie ? W standardzie? Płaczcie cwaniaki z VW i spółki :) PS. Nic nie mam do koncernu VAG tylko coś dziwnie ich auta dymią na drodze :)
NIC.
NIC.