Ocena kierowcy - Kia Sportage IV SUV

nevs, 6 lat temu
Silnik 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2017
Kia Sportage IV SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Auto wygrywa dla mnie stosunkiem ceny do wyposażenia oraz solidnym wykończeniem. Dobra dynamika, ładny design, świetna skrzynia 7DCT. Wyciszenie na dobrym poziomie. Jedynie spalanie mogłoby być trochę niższe na trasie przy prędkościach autostradowych. Poza tym jestem bardzo zadowolony z zakupu.
1.6 T-GDI w połączeniu z 177KM wystarcza w zupełności na tego typu auto. Jest moc oraz przyspieszenie. Jak do tej pory silnik działa cicho i bezproblemowo.
Dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna 7DCT działa bardzo dobrze. Nie słychać w ogóle zmiany biegów. Duży plus.
Auto prowadzi się pewnie. Dodatkowe asystenty jazdy dają również poczucie bezpieczeństwa na drodze. Zakręty pokonuje bez problemów. Bez zarzutu jak do tej pory.
Dobra, bez większych uwag.
Ogólnie OK. Jedynie fotele przy dłuższej jeździe wydają się trochę męczące. Może to jednak kwestia odpowiedniego dopasowania. Duży plus za możliwość elektrycznego sterowania fotelami. Łatwo się wsiada i wysiada.
Brak uwag. Wszystko OK.
W środku jest sporo przestrzeni, jestem wysoką osobą 190cm i nad głową mam dużo miejsca. Na szerokość również nie narzekam. Z tyłu także OK.
Szukałem auta, które będzie bardzo dobrze wyciszone. W tej klasie aut SUV/crossover do 120k zł Sportage będzie zdecydowanie na czele listy. Silnika i obrotów w ogóle nie słychać. Jedynie szum powietrza pojawia się przy wyższych prędkościach. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż wiadomo, zawsze może być lepiej.
Z jednej strony mamy gwarancję 7 lat, także serwis nie powinien obciążać aż tak kieszeni, natomiast zużycie paliwa będzie zdecydowanie odczuwalne. Auto tego rozmiaru z takim silnikiem, skrzynią automatyczną i AWD musi swoje spalić, także trzeba po prostu świadomie zaakceptować trochę wyższe koszty utrzymania.
W tej cenie ciężko będzie znaleźć auto innej marki, które będzie tak dobrze wyposażone. Posiadam wersję Business Line 1.6 T-GDI 177KM AWD.
Jak do tej pory wszystko OK.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 177KM 130kW [l/100km]