Ocena kierowcy - Kia Sportage IV SUV

Arreus84, 5 lat temu
Silnik 1.6 GDI 132KM 97kW
Rok produkcji 2016
Kia Sportage IV SUV 1.6 GDI 132KM 97kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
To moja druga Kia poprzedni był Ceed z 2008 z 1.6crdi 115km który mnie pozytywnie zaskoczył wiec i tym razem wybór padł na tą markę. Co do Sportage z 1.6 Gdi no cóż wybrałem świadomie wiec rozczarowania nie ma auto jest używane generalnie w mieście plus dojazdy do rodziny (trasa po około 60 km) plus wypad na wakacje lub urlop 2 razy do roku jak narazie wszystkie moje oczekiwania są spełnione a są to niezawodność, komfort, możliwości ładunkowe (wózek dziecka plus bagaże) a co do frajdy z jazdy hmmm średnia ale jak pisałem był to świadomy wybór a na kryzys wieku średniego może Kię Stinger sobie kupię :)
Nie jest złe po dieslu trochę inaczej napewno dynamika nie powala ale zle nie jest choć wyprzedzanie to redukcja na 4 i gaz w podłogę i jedzie ale na autostradzie tempomat na 100-120 i się jedzie silnika nie słychać TIRa wyprzedzić i dalej die toczyć po co więcej dla mnie Ok
Jest Ok bez ochów i achów typowa skrzynia dla aut produkowanych przez Koreańczyków i Japończyków wiec krótka jedynka a później już moralnie choć wlanczanie wstecznego mogło by być inaczej rozwiązane
Pewne prowadzenie trochę sztywno ale dzięki temu daje to poczucie dobrego trzymania się drogi nawet przy szybkim pokonywaniu zakrętów
Ciekawa i odważna stylistyka zapewne zwraca uwagę (bliźniak Tuscon)chyba szybciej się opatrzy) choć może przez to będzie mniej ponadczasowa. No i to kawał samochodu wiec z parkowaniem może być kłopot bo trochę miejsca potrzeba
Dobra przód boki ale tył jest problem bo tam kawał blachy jest trochę sprawę kamera ułatwia (choć rozdzielczość jest tragiczna ) ale za to są duże lusterka :)
Jest super a to dlatego ze są fizyczne pokrętła i przyciski (jeszcze) pojemne schowki w drzwiach podłokietniku oraz w bagażniku sortownik (mam wersje z zestawem naprawczym) czego chcieć więcej a i isofix jak dla rodziny powinno starczyć
Chłodzi i grzeje i to nawet strefowo :) mogła by być trochę dyskretniejsza ale zle nie jest
Dużo poprostu dużo miejsca dla 4 osób ten co będzie siedział na tylnej kanapie na środku komfortu raczej nie zakosztuje
Silnika praktycznie nie słychać ale przy 110-120 zaczynaja się dosyć mocno słyszalne szumy powietrza
Serwis ceny normalne spalanie Ok psuć jak narazie mieć się nie psuje wiec normalne wg mnie
Bardzo dobra moja druga Kia i chyba nie ostatnia jeśli będzie się tak dobrze spisywać jak poprzednia
Brak :)
Brak :)