Ocena kierowcy - Kia Stonic Crossover Facelifting

Rok produkcji 2021
Kia Stonic Crossover Facelifting 1.0 T-GDI 100KM 74kW od 2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Ogólnie w miarę ok ale całokształt psują trochę drobiazgi. Widać, że auto konstruowano kilka lat temu, konkurencja poszła już trochę bardziej do przodu.
Przy ruszaniu strasznie przymula, nie wiem czy to sam silnik czy skrzynia ale to wartałoby poprawić. Silnik mimo niewielkiej pojemności jest paliwożerny. Co to obiecuje Kia należy włożyć między bajki. Przy takiej dynamice i spalaniu to wygląda słabo.
Samo DCT i byłem przekonany, że będzie ok ale są ale. Przy ruszaniu zamula silnik lub skrzynia, szarpie przy zmianie biegów szczególnie przy dynamicznej jexdzie a już praktycznie zawsze jak biegi są redukowane. Przy DCT tak nie powinno być.
Na początku wydawało mi się idealne ale po przejechaniu kilkuset km subiektywnie stwierdzam, że jest za twarde. Zdarza się że na dziurach słychać nieprzyjemne dobijanie. Na progach trzeba maksymalnie zwolnic inaczej wylecimy w kosmos
Dymaniczna sylwetka jedynie ten uśmiech z przodu nie podoba mi się
To już chyba standardowo dla każdego nowszego auta widoczność we wszystkich kierunkach prócz tyłu jest ok. Do tyłu jest tragedia, bez kamery prędzej czy póxniej w coś się uderzy. Z kamerą dużo bezpieczniej
Tu w miare ok choć np. jest dużo przycisków na kierownicy ale po jakims czasie idzie to ogarnąć, niektóre elementy, przyciski zahaczają o nogę. Słabo, że do automatu jest tradycyjny mechaniczny hamulec bez auto hold-trzeba trzymać nogę cały czas na hamulcu, jest to uciążliwe
słaba wentylacja i ogrzewanie w dodatku klima czasem przestaje działać tak sama z siebie. Myślałem że nie była nabita ale w serwisie powiedzieli ze wszystko z nia ok
Jak na dzisiejsze czasu to jest ten przestrzeni mało. Czuć że siedzimy w małym miejskim aucie. Do tyłu nawet nie wchodzę bo nie wyjdę z powrotem. Inne marki oferują dużo większa przestrzeń. Dodatkowo niektóre elementy jak przyciski zawadzają o nogę i trzeba ja troche podkurczać bo trzymanie kolana na tym przycisku przez kilka godzin powoduje ból.
Tu bardzo słabo, jak dla mnie wyciszenie praktycznie nie istnieje. Słychać silnik, hałas od opon i szum wiatru. Włączcie radio i zamknijcie drzwi to praktycznie nie widać róznicy czy samochód jest otwarty czy zamknięty. Tak samo z rozmowami przez telefon i zestaw głośnomówiący, wszystko słychac na zewnątrz, tragedia
Raczej ok, serwisu w standardowych cenach. Mam tu jednak inną uwagę. Serwisy nie radzą sobie z ilością serwisowanych aut. Sieć serwisowa nie jest dobrze rozwinięta. Doradzam weryfikację problemu po każdej wizycie serwisowej. Często aso biorą kasę i nic nie robią w aucie, mimo że napiszą że wszystko wymienione
Pod tym względem nie mam większych uwag, jedynie co że konkurencja oferuje trochę więcej za podobne pieniądze.
Klima, silnik, skrzynia biegów, jakieś drobnostki ale występuje to zbyt często i jest zbyt nasilone
Tu jak na razie spokój

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 T-GDI 100KM 74kW [l/100km]