Ocena kierowcy - Łada 110 110 Sedan

Leszek, 15 lat temu
Rok produkcji 1999
Łada 110 110 Sedan 1.5 77KM 57kW 1996-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowicie dynamiczny i mocny.
Układ elektryczny : Czasami trzeba wymieniać bezpieczniki - mimo wszystko przepalają się.
Mogę każdemu polecić - ma może dziwny wygląd, dziwną markę (Łada wzbudza zwyle uśmiech politowania), ale jest dynamiczny, stosunkowo oszczędny, duży, przestronny - no i nie jest specjalnie drogi. Jedyne zastrzeżenia mam do wnętrza - wygląda jakby miało kilkaset lat - jest niezbyt ładne (ale samochód służy do poruszania się, a nie do podziwiania)
Silnik dynamiczny (na światłach bez zbytniego gazowania ruszam pierwszy, na piątce idzie jezdzić także poniżej 60km, ale wtedy dynamika nieco gorsza). Da się ruszać także na trójce ;) - parę razy przez pomyłkę sprawdziłem. Przy dużych prędkościach silnik hałasuje.
Na początku było źle - wsteczny, jedynka i trójka są bardzi blisko siebie - inaczej niż w Hyundaiu, ale potem było ok - czasami tylko dwójka się zacina - raz na ruski rok ;)
Hmm - tutaj to brak uwag.
Jest bardzo dobrze (choć mam lusterko uszkodzone, to i tak wszystko widzę - słupki w sam raz - naprawdę dobrze)
Jedyna uwaga to prehistoryczny wygląd - i przełącznik od wycieraczek włączany w drugą stronę - inaczej niż w innych samochodach (tzn. jest po prawej stronie, ale włącza się go odwrotnie)
W zimie byłskawicznie się robi ciepło. Latem jest trochę gorzej - nie ma klimy, a nawiew nie wystarcza (no i jest nieco głośny
Tu jest doskonale - nawet pomimo tego, że w bagażniku mam koło (a w miejscu koła mam gaz)
Hmm - no bywa głośny - szczególnie powyżej 120 - tak to naprawdę nie jest źle.
Na gazie pali lepiej niż na benzynie. Po regulacji zaworów palę ok. 8 - 9 litrów gazu na 100km, przy jeździe po mieście podnosi się do 10.
Jak wyżej - bardzo dobry stosunek jakość do ceny. Podane spalanie dotyczy gazu - benzyny idzie nieco mniej (tak z litr), ale na benzynie jakoś tak gorzej się jeżdzi - to pewnie subiektywne odczucie, ale jakoś tak mam.
Hmm - zaraz jak go kupiłem była do wymiany stacyjkna i rozrusznik. Poza tym termostat, klocki, żarówka, bezpiecznik i spaprana instalacja radiowa (jakiś grzebuś w warsztacie kable na styk łączył bez izolacji). Raz spadła linka od sprzęgła (mechanik poluzował i nie dokręcił). Ostatnia sprawa - coś nie tak z elektrycznymi oknami z tyłu - ale to podobno kwestia bezpieczników - nie wiem tylko których, a nie chce mi się tego rozkręcać.
Usterek poważnych brak - planuję wymienić amortyzatory za parę miesięcy, ale to w sumie eksploatacja.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 77KM 57kW [l/100km]

9,1