Ocena kierowcy - Łada 2107 2107 Sedan

Właściciel Łady, 17 lat temu
Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Łada 2107 2107 Sedan 1.5 72KM 53kW 1982-1990 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry samochód szczególnie dla osób którym nieszkoda tłuc się po dobrych polskich dołach... Wysoki prześwit gwarantuje że w zimie nie zaskoczy nas wysoi śnieg. Jedyną wadą kosmetyczną Łady jest jej wygląd... Ktoś kto próbuje podrywać laski na samochód będzie miał pewien problem ale to będzie jego problem. Samochód ma jeździć a nie wyglądać!
Elastyczność jest na zadowalającym poziomie, w zasadzie jak na rozwiązania tego okresu nawet na bardzo dobrym poziomie.... na pierwszym biegu max to ~ 50km/h natomiast na drugim ~ 90km/h.... naprawde odstawia niektóre młodsze samochody np. Mitsubishi Space Star 1.3(86KM). Łada ma 75 KM:)
Oceniam ją na dobry ponieważ biegi wchodzą z lekkim oporem ale nie jest to poważna usterka... Brak piątego biegu!!!
Zawieszenie bardzo dobrze wybiera nierówności, precyzyjny układ kierowniczy.... jedyny minus to brak wspomagania( duże opory przy nawracaniu) i duży promień skrętu.
REWELACYJNA!!! Nie spotkałem się z samochodem który ma tak dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Nawet tylni wystający bagażnik nie stanowi problemu przy cofaniu tyłem bo po prostu jest widoczny!
Jak to u ruskich... Niezła. Niewielkie skrzypy, słychać pracujący pedał sprzegła ale większości osób sie ogólnie podoba.
No tak... Jedno z większych niedopatrzeń.... Grzanie zaczyna działać dopiero przy nagrzanym silniku także w zimie można sie zirytować że po włączeniu nagrzewania dmucha na powietrze o temp. -20C :)
Mój wzrost( 190 cm) nie przeszkadza w zajęciu wygodnej pozycji za kierownicą ani pasażerom na tylnym siedzeniu... Dodatkowo bardzo wygodne fotelei ta kanapa z tyłu... Ideał!!!
Powyżej 100km/h dyskoteka w środku... przynajmniej u mnie. Z pasażerem można porozumieć się wyłącznie na migi albo krzycząc mu do ucha... Jednak do tej pory tylko jedna kobieta stwierdziła że w moim samochodzie jest troche głośno... Ocena jednak sprawiedliwa. Wyciszenie na niskim poziomie.
Jeżeli ktoś ma ciężką noge to nie należy się spodziewać spalania na poziomie 8l100km. Natomiast operując odpowiednio pedałem gazu ( co nie oznacza że sie wleczemy 30kmh jak babcia z wózkiem) można bez problemu zejść w cyklu mieszanym do 8l100km
DOSKONAŁY!!! Brać, nie patrzeć!
Tu coś pęknie tam coś odpadnie... Przynajmniej jest powód żeby żony cały czas nie ogładać... Naprawa prosta i niedroga nawet dla początkujących mechaników.
Osobiście to jestem pod wrażeniem wyrzymałości jednostki napędowej... Przebieg można oceniać na min. 330 tys. km. Do tej pory była tylko wymiana sprzęgła i remont generalny silnika...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 72KM 53kW [l/100km]

9,3