Ocena kierowcy - Łada Niva 2131

Oracle, 21 lat temu
Rok produkcji 1992
Łada Niva 2131 1.6 76KM 56kW 1980-1994 - Oceń swoje auto
Całkiem udana konstrukcja. Samocód sprawuje się całkiem nieźle w terenie, na nrmalnych drogach tez da nim się jeździć. Bardzo prosta mało awaryjne konstrukcja. Konfort jadzy pozostawia jednak sporo do życzenia
Zdecydowanie za malo mocy jak na ten samochod, niesamowicie glosny, ale w terenie to i tak wystarcza
Na drodze OK, w terenie powłączeniu reduktora teź w porządku, tylko dzwięk i wibracje wydawane przez to urządzenie są czasami lekko denerwujące
Samochd trzyma się dobrze dorgi, nawet przy dużych szybkściach, na śliskim trzyma się lepiej niż Lancia, którą jeżdze na codzień.
Teoretycznie na drodze jest dobra, ale jak parkuję to dookoła widzę tylko dachy innych samochodów, a seryjne lustrka to po prostu tragedia, nawet przejżeć się w nich nie można. Polecam zmianę na lusterka od Matiza, pasuja bez większych przeróbek.
Praktycznie wszystko, co jest kierowcy potrzebne jest pod ręką.
Wentylacja tylko na szybę i na nogi, dodatkowo zrobina delikatnie mówąc dość prymitywnie, nie zawsze wystarcza by odparować szyby, częste problemy z zaworem nagrzewnicy. Horror
Miejsca jest sporo, fotele po drobnych przeróbkach OK.
Jakie wyciszenie???
Ilości paliwa, które pożera ten samochód są wprost niesamowite!
Za te pieniądze trudno kupić lepszy samochód terenowy
Jeżeli dba ięo ten samochód, to niewiele żeczy się w nim może zepsuć i psuje, a jak już są to naprawdę drobiazgi, które nawet samemu bez większej wiedzy można naprawić.
Mam ten samochód od 3 lat i jeszcze nic poważnego, nie z mojej winy się nie zepsuło i zawsze dojecahłem tam gdzie chciałem
Dziennik kosztów dla Łada Niva 2131 1.6 76KM 56kW
20,2