Ocena kierowcy - Łada Samara 2109

8szymon8, 12 lat temu
Rok produkcji 1991
Łada Samara 2109 1.3 64KM 47kW 1988-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Mnie nie zawiódł i to się liczy.
Ja to autko oceniam dobrze. Było to pierwsze moje auto i jak na nowicjusza za kółkiem cieszyłem się z Łady Samary. Auto bez elektronicznych wspomagaczy wiec kierowca i auto i nic więcej w ekstremalnych sytuacjach. Pozwala się wiele nauczyć więc polecam jak na pierwszy samochód mimo tego że urodziwy nie jest! ;)
Z silnika 1.3 wiele wyciągnąć się nie dało ale na jeżdżenie w mieście bądź wypady weekendowy w sam raz. Co do wyprzedzania to jest możliwe ale z redukcją o jeden lub dwa biegi. Mój silnik miał przejechane 168600 km bez remontu. Przez ostatnie kilka tysięcy olej zaczynało już \'\'brać\'\' (około 0,5l/1000km) ale poza tym nie narzekałem.
Z pewnością gdybym wymienił sprzęgło które było już na wykończeniu byłoby lepiej, ale i tak można pochwalić skrzynię biegów. Przełożenia były w porządku. Spokojnie można było rozhulać na 3 biegu samochód do 100km/h by zakończyć pobijanie rekordów na 150km/h (na V biegu). P.s. mój rekord to 175km/h ale z górki ;)
Autko baaardzo miękkie. W moim uznaniu nadsterowne.
Z tym nie miałem problemów żadnych. Nawet w 5 osób przez tylną szybę widać było dość.
No cóż. Dyszkę po mieście mi brał, w trasie koło 7. Ale rekompensowało się wszystko gdy przyszło coś wymieniać.
W lecie - czterostrefowa klimatyzacja w postaci 4 okien. W zimie - oj grzało, grzało (poważnie!) ale dopiero po dłuższym czasie rzecz jasna ;)
Z przodu nie narzekałem. Mi było dobrze. Z tyłu też nikt się nie skarżył - nawet ci wyżsi pasażerowie.
Ojjj. Źle.
Jak już wspomniałem - miasto ~10l/100km, trasa ~7l/100km Części - Boziu oby do wszystkich aut były tak tanie!
Autko kupisz za \"psie pieniądze\" a części za jeszcze mniejsze. Ale na rynku ich coraz mniej więc pewnie w Polsce Samary na ulicy będzie spotkać coraz trudniej. Co innego na wschodzie... ;) Gdybym miał pieniądze (dużo) dla samej przyjemności i z sentymentu kupiłbym raz jeszcze Ładę i wyremontował by kark skręcała tym co nie wiedzą co to ruska maszina ;P
No jak to auto 21 letnie coś od czasu do czasu się psuło ale tragedii nie było.
Powaznych usterek nie odnotowałem. NIGDY nie zastrajkowała w trasie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 64KM 47kW [l/100km]

8,7