Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback Seria 1

harvest, 10 lat temu
Silnik 1.6 Multijet 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Lancia Delta III Hatchback Seria 1 1.6 Multijet 16V 105KM 77kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Niepowtarzalny design, obszerne wnętrze i duże zadowolenie z jazdy. Przesiadłem się z mniejszego samochodu więc mogę podchodzić zbyt euforycznie - ale znajomi szczerze mi zazdroszczą
Na razie wszystko sprawuje się bez zarzutów. Nie znam się na szczegółach technicznych. Samochód ma jeździć i dawać radość z jazdy. Osiągi są dobre, bo nawet przy takim silniku nie mam problemu żeby zostawiać za plecami leszczy w podstarzałych beemkach
Czasami nie wskakuje jedynka.. ale poza tym chodzi ładnie i płynnie
świetnie trzyma się drogi, mniejsze wyboje prawie nie odczuwalne.. mam nadzieję, że wygra wojnę z większością nawierzchni w naszych miastach
z przodu widać świetnie (jak we wszystkich autach), z tyłu również.. problem pojawia się przy rozglądaniu się na boki.. środkowy słupek trochę przeszkadza.. ale jak dla mnie to jedyne niedociągnięcie
Wszystko jest na swoim miejscu. Denerwują tylko dwie rzeczy: cicho pykające kierunkowskazy i głęboko zagrzebany schowek przedni. W nocy wnętrze delikatnie się oświetla. Światełka są dyskretne i kojące, aż nie chce się zasypiać (zwłaszcza za kółkiem)!
Klima czasami reaguje z opóźnieniem a opcja full auto nie zawsze pokrywa się z moim widzimisię. Ale z drugiej strony jak dasz autku pełną swobodę działania w tej sferze to nie trzeba sobie tym zawracać głowy
powiem krótko: ogrooom.. i z przodu i z tyłu. Nawet mój kumpel (gabarytowo 150 żywej wagi) narzekał, że nie ma o co brzucha zahaczyć
jest cichutko ale mogłoby być jeszcze ciszej, żeby bardziej podelektować się muzą. Silniczek milutko burczy ;)
Jest całkiem nieźle. Co prawda do danych katalogowych nigdy się nie zbliżyłem ale spalanie w ruchu średnio miejskim (dojazdy do pracy - trochę miasta, trochę autostrady) wychodzą średnio 5,8 l na 100 km.. przy płynnej delikatnej jeździe na 6 biegu (do 100 km na godzinę) spokojnie schodzi poniżej pięciu na setkę.
auto nie jest tanie - ale dostajemy naprawdę fajny i wyjątkowy (jak chodzi o wygląd) samochód. Żałuję, że nie mam fabrycznego navigo bo łatwiej byłoby wyrywać małolaty. W tej klasie samochodów nie znalazłem niczego ładniejszego.
po 18 tys. wszystko hula jak trzeba dwa niedociągnięcia
za mały przebieg żeby coś wylazło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Multijet 16V 105KM 77kW [l/100km]

6,1