Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback Seria 1

GUN-freedom, 5 lat temu
Silnik 2.0 Multijet 16V 165KM 121kW
Rok produkcji 2011
Lancia Delta III Hatchback Seria 1 2.0 Multijet 16V 165KM 121kW od 2011 - Oceń swoje auto
Inne : Bagażnik- regulowana kanapa (przód tył i kąt oparcia) pozwala maksymalnie powiększyć bagażnik bez składania kanapy. Można też zmaksymalizować ilość miejsca z tyłu zamieniając pasażerom compacta w limuzynę.
Układ elektryczny : Nie tyle uciążliwa ale denerwująca usterka- lewe lusterko przestało się składać elektrycznie.
Silnik- jeden z 2 koncernów, który potrafi robić diesle. Niemcy już nie potrafią więc będzie zakaz diesli włoskich i francuskich... no wiecie "ekologia"- ;-). VW przegrał konkurencję w dziedzinie diesli więc nikt nie będzie diesli robił. Design- schowajcie się powoziciele pastuchów, octavii i woźnice golfów XXXX generacji. Design zewnętrzny i wew. Delty III nie jest osiągalny na deskach kreślarskich Helmutów z księgowości VAG. Nie chcę poniżać Waszego gustu porównując osiągnięcia "niemieckiej motoryzacji" z Alfą 159 czy Brerą i to pod względem designu jak i techniki/mechaniki. Jest jeszcze jakiś silnik VAG, który potrafi dożyć 150tys km?
Kto zna JTD, JTDm i klony ten wie, że to jest najmocniejsza strona koncenru FIAT i w ogóle bezkonkurencyjny silnik diesla z common rail.
2 Rzeczy mi nie pasują: Delta ma gałkę półplastikową- Bravo 2 całą ze skóry + dla Bravo. 6 bieg nie dość, że jest w miejscu lewo-góra a nie prawo dół to jeszcze nic nie daje w trasie... a przynajmniej nie tyle ile powinien. Ale to jest tendencja "eko-drivingu"- podzielili 5 biegów na 6 a nie dołożyli 6 bieg do 5. Niestety.
Może być. Zawieszenie lepiej działa niż w Bravo II- może masa? Ale do wielowahacza z Mazdy 323F BJ, czy Focusa, Mondeo brakuje nie tyle komfort co trzymanie na zakrętach. Ale jest niezawodne, tanie w razie wymiany/naprawy. Ja mam- na szczęście- zawieszenie tylne bez elektro-regulacji w amortyzatorach.
Nie mam zastrzeżeń. Lepiej zabezpieczone nadkola przednie niż w Bravo II. Nic więcej nie mogę powiedzieć.
Przód bdb. Na boki gorzej. Tył OK- lepiej niż w Bravo II - przez tylną szybę mało widać- w Delcie jest znacznie lepiej niż w Bravo II.
Mam sterowanie z kierownicy i klimatronik. Więc nie ma zastrzeżeń- zamykanie obwodu wew. ma jeden minus- 1 naciśnięcie zamienia obieg na obieg z filtrem zanieczyszczeń a dopiero drugie naciśnięcie zamyka obieg wew. Dźwięk/tykanie kierunku słabo słychać.
Klimatronik dobrze reguluje nawiew- nie dmucha jak głupi a rozkłada temp. równomiernie. Kilka opcji: strefowo, auto i full auto. Diesle FIAT nagrzewają się dość szybko w porównaniu do "niemieckiej technologi" klekotów. Nawet mierzyłem czas przy -7C 3,6km. Przy -4C 3km. Około zera: poniżej 2km. Nadmuch już grzeje wnętrze. Zamarznięta szyba w środku?- klima w max-def i odmraża od razu- nie musi się nagrzewać.
Ten kompkat bije na głowę 90% samochodów ze swojego przedziału. Przede wszystkim tył- jak w limuzynie. Jak chcemy większy bagażnik przesuwamy kanapie tylną maksymalnie w przód i podnosimy oparcia. Mamy 460litrów i wciąż miejsce dla 5 pasażerów nie składając kanapy tylnej. Oczywiście regulacja jest niesymetryczna 2/3 i 1/4 więc daje duże pole manewru. Audi A3 i bagażnik... dajmy spokój, bez porównania.
Do 130km/h i gładkim asfalcie jest bardzo cicho. Do 2200obrotów jest ok- tylko szum powietrza. Powyżej 130km/h i 2500 obrotów już zaczyna być słychać: drogę, silnik szum powietrza. Dużo zależy od asfaltu: czy gładki czy mokry.
Nie wiem. Znam tylko spalanie- nic nie wymieniałem jeszcze.
Zależy- nowy z salonu kosztował ponad 100tys. Używany- nie widzę dla tego auta alternatywy w dieslu: 1.6, 2.0 i 1.9bi-turbo- bezkonkurencyjne. Połączenie komfortu, designu i niezawodnego silnika za bardzo niską cenę w porównaniu do Alfy 159 czy znacznie mniejszego Audi A3.
Lewe lusterko przestało się składać- podejrzewam, że na parkingu ktoś mi je złożył na siłę.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Multijet 16V 165KM 121kW [l/100km]