Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback

Lomak90, 7 lat temu
Silnik 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Lancia Delta III Hatchback 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW od 2008 - Oceń swoje auto
Auto w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia. W prawdziwej miłości trzeba iść na kompromisy i Lancia jest tego najlepszym przykładem.
Mój ulubiony silnik z palety Fiata. Mocny, prosty konstrukcyjnie, bezawaryjny, tani w eksploatacji, ekonomiczny i posiadający spory margines :)
Skrzynia precyzyjna, dobrze zestopniowana, ruszanie samochodem to czysta przyjemność ale przy każdym wrzuceniu biegu słychać jej pracę co może być irytujące.
Auto trzyma się drogi doskonale, świetna trakcja ale sam układ nie daje dobrego poczucia kół z asfaltem... trochę bezuczuciowo.
Przez tylną szybę niewiele widać, przedni zderzak tak nisko że trzeba uważać na każdy krawężnik ( specjalnie zamontowałem czujniki na przód ) Ale ogólnie da się samochodem poruszać, przy parkowaniu w nocy pomaga doświetlanie zakrętów.
Wszystko na swoim miejscu, prosto i ergonomicznie. Jedynie podłokietnik mógłby być regulowany góra-dół.
Ogromny plus! Klima chula aż miło, nic nie paruje, można ustawić strumień powietrza na każdy możliwy sposób. Świetnie ze jest wentylacja dla pasażerów z tyłu oraz klimatyzowany schowek na butelke :)
No pokażcie drugie tak wielkie auto w środku tej klasy. Z tyłu można sobie zrobić leżankę i przekimać całą trasę.
Tak jak trzeba, nic nie skrzypi, zawieszenie działa bezszelestnie.
Wszystkie części mechaniczne pasują z Bravo, silnik bomba, brak wad wrodzonych.
Moim zdaniem nie ma lepszego samochodu segmentu premium w tej cenie które jest tak oryginalne, piękne i wszechstronnie praktyczne.
Autem jeżdżę krótko, w tej chwili brak usterek ale mam świadomość że to delikatny samochód. Dbając o te auto i utrzymując je w salonowym stanie mam ogromną satysfakcje. Nikt nie wierzy że auto ma już 8 lat.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo-Jet 150KM 110kW [l/100km]