Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback

Adam, 9 lat temu
Silnik 1.6 MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Lancia Delta III Hatchback 1.6 MultiJet 120KM 88kW od 2008 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z zakupu lanci delty lll generacji. Samochod jest wyjatkowy i niebanalny. Co jakis czas rozne osoby pytaja mnie jak sie prowadzi jaki ma silnik i slysze ze im sie podoba. Troche luksusu za nieduze pieniadze...
Najbardziej pozytywny aspekt auta. Do tej pory mialem do czynienia z kilkoma silnikami grupy vv a tutaj takie mile zaskoczenie. Jesli chodzi o osiagi to jak dla mnie zadowalajace, awaryjnosc zadna, regularne serwisowanie wystarcza.
Kolejny ogromny plus. Skrzynia polautomatyczna selektronic jest rewelacyjna. Mialem do czynienia z dsg vv a ta ja przewyzsza. Skrzynia dostosowuje sie do indywidualnych upodoban kierowcy - jesli jezdzisz dynamiczniej to na kazdym biegu kreci wyzej , jeski spokojnie to zmienia wczesniej. No i jest zabawa lopatkami przy kierownicy...
Generalnie swietnie. Na plus: hamulce, felgi 17 na dlugich trasach oraz precyzja ukladu kierowniczego. Na minus: trzymanie na zakretach, roomser, octavia, ktorymi jezdzilem wczesniej wypadaja lepiej.
Przod bardzo dobrze, lusterko wewnetrzne rewelacja fotochromatyczne tzn. Przyciemnia jak z tylu swieca swiatlami. Lusterka boczne wystarczajace a jedynie mala tylna szyba. Jak jest trudniej to czujniki przod i tyl daja rade, chociaz przydal by wizualny efekt na wyswietlaczu.
Obsluga bogatego wyposarzenia intuicyjna i pod reka. Bardzo duzo miejsca na nogi z tylu. Po odsunieciu kanapy do dylu tyle co w octavi.
Wlasnie sie popsul termostat wiec albo grzeje na maksa albo wieje. Poz tym dwustrefowa klimatyzacja daje rade.
Bardzo duzo miejsca z przodu i z tylu. Bagaznik moglby byc wiekszy tak do 450l.
Rewelacja. Grubosc materialow i ich jakosc bez zarzutu. Na zewnatrz ten silnik diesla jest glosny a w srodku prawie wogole go nie slychac.
Grupa fiata wiec czesci sa z bravo i pasuja . Tanio. Na razie nic powaznego nie robilem ale sprawdzalem przyszlosciowo i jest ok. Jestem pozytywnie zaskoczony niskim spalaniem przy automacie. Srednia jazda przewaznie w miescie codzionnie ok 50 km po aglomeracji slaskej komputer pokazuje 5,9l
Auto kupione uzywane rok temu za 34000 z przebiegiem 124000. Jak dla mnie z takim wyposarzeniem i silnikiem to rewelacja. Nowe kosztuje ponad 90000...
Gniazdo 12v, ogrzewanie lewego lusterka, ogrzewanie albo min albo maks. Wymiana akumulatora.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MultiJet 120KM 88kW [l/100km]