Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

Grzesiek, 10 lat temu
Silnik 1.8 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 2002
Lancia Lybra Kombi 1.8 16V 131KM 96kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy i niezawodny.
Silnik pracuje cicho i równo. Czasem przy przy przyspieszaniu leciutko szarpnie ,ale są to sporadyczne przypadki.
Biegi wrzuca się łatwo i skrzynia nie sprawia żadnych problemów.
Wspomaganie działa bez zarzutu ,a samochód prowadzi się pewnie i bardzo przyjemnie.
Wszystko na swoim, miejscu. Bardzo atrakcyjna deska,pięknie zaprojektowana i bardzo dobrych materiałów a nie tandetnych plastików.
Wydajne ogrzewanie i świetna klima.
Miejsca mogłoby być więcej. Fotele trochę małe pomimo,że jestem nie za dużym facetem.
Jak na auto o tych rozmiarach to wyciszenie bardzo dobre. W moim poprzednim aucie Nissanie Primerze 2.0 benzyna z 2001 roku było głośniej przy 100 km/h niż tu w Lancii przy 140 km/h.
Jak się nie ciśnie pedał,to spalanie może być.Mnie udało się przy spokojnej jeździe z całą rodzina i pełnym bagażnikiem (nocą bez klimy) na dystansie ok. 400 km spalić średnio 6,11 l/100 km. Tak średnio to pali w granicach 8-9 l/100 km.
W tej cenie rewelacja.Piękne auto za niewielkie pieniądze.
Jak dotąd mnie nie zawiodła.Owszem ma problemy z elektryką tylnych szyb ,czy siłownikiem jednego z zamków,ale to drobiazgi.Na nierównościach przerywa odtwarzacz płyt CD i im dłużej się jedzie tym jakby ten efekt ustępował!!!
Odpukać jak na razie mnie nie zawiodła.Jeżdżę co prawda niewiele tj. wczasy: lato ,zima i raz, dwa razy w miesiącu jakieś 100-150 kilometrów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 131KM 96kW [l/100km]

9,2