Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

Silnik 1.8 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 2002
Lancia Lybra Kombi 1.8 16V 131KM 96kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Inne : klejące się plastiki
Samochód ma przejechane połowe na gazie jak do tej pory nie zawiodła mnie wiadomo wymiany jak w każdym aucie rzeczy , które się zużywają z biegiem lat .Autko bez awaryjne jak się dba tak się ma bardzo wygodne klimatyzacja robi swoje w lato przyjemna jazda zimą świetnie grzeje .Bezpieczeństwo na wysokim poziomie poduszki i kurtyny .blacha w ocynku więc nie ma z nią problemów , sporo elektroniki ale pracuje bez szwanku .Ja trafiłem na egzemplarz , który ma kłopoty z klejącymi się plastikami w środku ponoć to się zdarza w sporej liczbie aut .Przestrzeń bagażowa spora u mnie trochę psuje koło dojazdowe ze względu na gaz. Gaz znosi naprawdę dzielnie (jak dobrze zamontowany i dobrej firmy) nie ma kłopotu .Spalanie między 10-11 l gazu , przyśpieszenie całkiem całkiem .Dostęp do części bezproblemowy a ich ceny przyzwoite .Autko na prawdę fajne warte polecenia kto wie może następne będzie też spod marki Lancia a może nawet Lybra tylko tym razem w sedanie .
Silnik bez zarzutu trochę głośny świetnie toleruje gaz , olej od wymiany do wymiany bez dolewek .
nie mam z nią problemów czasem wsteczny zazgrzyta ale chyba to moja wina
trzyma się dobrze drogi tylne zawieszenie proste bez awaryjne
na plus ocynk nie ma problemów z rudą w moim egzemplarzu schodzący lakier bezbarwny na nadkolach
W moim kombi trochę widok do tyłu tak mi się wydaje mógłby być lepszy z przodu bardzo dobrze można wyregulować podnosząc fotel kierowcy do góry wtedy jest jeszcze lepiej
wszystkie przełączniki w zasięgu ręki i wzroku
w tej dziedzinie bardzo dobrze szybko się zagrzewa latem chłodzi przy sprawnej klimie nie ma problemu z zaparowanymi szybami , dodatkowo wyloty powietrza na szyby boczne powodują że widzimy lusterka boczne zanim zagrzeje się auto w innych był z tym zawsze problem
wygodne fotele na pewno zależy od rodzaju wyposażenie fotel kierowcy ma bajer w postaci elektrycznie wysuwającego się podparcia w okolicy lędźwiowej sporo miejsca dla siedzących z przodu jak i z tyłu
trochę za głośno przy prędkości 110 -wyżej
ze względu na bez awaryjność tylko materiały eksploatacyjne tak jak w każdym aucie (jak dbasz tak masz)
jakość wykonania na wysokim poziomie w stosunku do ceny wiadomo z wiekiem wszystko się zużywa
występują sporadycznie w zależności od egzemplarza u mnie klejące się plastiki wewnątrz i uszkodzone kratki nawiewu
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 131KM 96kW [l/100km]