Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

gumgre@poczta.onet.pl, 19 lat temu
Silnik 2.0 20V 154KM 113kW
Rok produkcji 2000
Lancia Lybra Kombi 2.0 20V 154KM 113kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Fajna stylistyka, niezła jakość, super komfort i wyposażenie w cenie (alcantara -najlepszy materiał na tapicerki) o ile masz zmieniarkę CD. Praktyczność lepsza chyba w kombi - także kształt SW bardziej mi się podoba choć o gustach ....
Dość specyficzne przejście od jałowego do max.obrotów - nie reaguje tak spontanicznie jak Honda ale za to jest elastyczny i czuje się moment obrotowy tego 2000ie.5V20
Automat sekwencyjny - super! Polecam to już mój trzeci automat. Podobno ma cztery biegi - ja wyczuwam i odnotowuje na 3 dwukrotną zmianę - coś jakby overdrive więc wychodzi że jest 5 biegów.
Zestrojenie raczej komfortowe niż sportowe choć słychać głuche tłuczenie na naszych drogach - ale prowadzi się bardzo pewnie i przewidywalnie nawet w łukach przy większych prędkościach.
Jest lepsza ciut bo to SW- kombi ale lusterka są małe i dość szerokie są słupki przednie - muszę się podciągać na fotelu.(chyba mały jestem 175cm).
Sterowanie w kierownicy radiem- ok ale klimą steruje się już gorzej bo nisko jest panel i przyciski kierunków nawiewu i siły dmuchawy są niewielkie więc preferowane jest włączenie funkcji auto, ustawienie temp. i zapomnienie o regulacji.Reszta super tym bardziej że to automat więc prawa ręka na podłokietniku!
Trochę paruje - szczególnie jak wyłączyć funkcję klimy w deszczowy dzien.
Jak na tę klasę to całkiem mało - szczególnie z przodu. Już chyba z tyłu lepiej.
20 zaworów jednak słychać.
Średnio 10l/100 w mieście a w Polsce w trasie 8l.Jak na automat to ok.Na autostradzie zużycie chwilowe wahało się od 2.5l/100 przy 70 z górki do 11-12l/100 przy prękościach 160-180km/h (średnia na autostradzie 9l.). Naprawy w cenach jak u fiata.
Zbyt duże pieniądze jeśli chodzi o nowy.Dwu-trzyletni ma dopiero odpowiednią wartość.
W miare nowy samochód - tylko dwie żarówki i jeden przekażnik wentylatora -reszta OK.
Tylko podwozie wymaga przeglądów - zerwany jeden wahacz(wymieniono dwa z przodu), koncówki drążków kier.,gumy stabilizatora przód i tył.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V 154KM 113kW [l/100km]

9,6