Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

filozof71@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Lancia Lybra Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Miły wystrój wnętrza - na to poleciałem.
Silnik : dwukrotna awaria przepływomierza
Silnik : awaria turbosrężarki
Układ hamulcowy : konieczność wymiany dwóch linek
Ten samochód przyciąga ładnym wyglądem, jest oryginalny. Ma dosyć dobry silnik - poza tym non stop się psuje. Miałem go 4 lata i chyba najdłuższy okres kiedy nic mu się nie działo to 4 miesiące. Od zakupu regularnie serwisowany, wymiana rozrządzy, płynów i filtrów. Mimo dbania - niewdzięczna kochanka, która bierze faceta na blichtr. Nie dać się na to nabrać. Opinia o włoskich autach potwierdziła sie w 200 %. Odradzam ! Trzymać się z daleka.
To jeden z atutów tego samochodu.
Okresowe problemy, poprawka u mechanika od tego czasu działała ale trochę bardziej topornie.
Szybko zużywa się zawieszenie. To nie samochód na polskie drogi.
Mniej miejsca niż np.w Skodzie Octavii czy Mitsubishi Carisma - bezpośrednie porównanie. Trochę więcej niż w Volvo V40.
Przy większych obrotach jest już źle, tym bardziej że to dielsel.
Zużycie paliwa tak jak podałem. Na trasie nie najgorzej. Największy koszmar to jednak naprawy. Samochód jest rzadki w związku z tym mało jest mechaników, którzy się na nim znają. Kogo stać na ASO ? Brak tańszych zamienników to już kompletna klapa. Standardowe naprawy czy wymiana elementów eksploatacyjnych potrafi być 2x droższa niż np. w popularnych Mercedesach, którymi jeżdżą taksówkarze.
Samochód udaje luksusowy - tandetne listwy udające chromy - płatki plastiku obciągnięte folią połyskową która złazi i szpeci to co miało ozdabiać. Koszmarne ceny części oryginalnych i brak zamienników dopełniają obrazu tragedii.
W tym samochodzie potrafi popsuć się wszystko bez powodu : przyciski otwierania szyb - wyłamały się, przycisk otwierania bagażnika - wyłamał się, popielniczka - nigdy nie paliłem, zacząłem używać jak potrzebowałem ładować nawigację - wyłamała się po kilku użyciach, odpadły obudowy zapinek pasów z tyłu, ciągłe problemy z tylną wycieraczką, awaria teleskopów bagażnika, lienk hamulca ręcznego, pasek wieloklinowy i wiele innych o których aż się nie chce pisać.
Tak jak napisałem, ciągłe problemy z mocą, awarie przepływomierza (2 x 900 pln), regeneracja turbosprężarki, cały czas jakieś parce w tym układzie, czujnik ciśnienia doładowania.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]

7,6