Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Lancia Lybra Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Wspaniała dynamika i kultura pracy
Przeniesienie napędu : przeguby wewnętrzne przód (krzyżakowe) - psia krew !
Układ elektryczny : instalacja do przeglądu po 150K km - może to nic poważnego
Auto dobre, ma swoje wady i zalety, ale to najlepszy samochód jaki miałem (wcześniej VW Golf, Seat Toledo, Renault Laguna, Nissan Primera). Zawieszenie na polskie drogi - słabo, ale koszty napraw nie są przerażające.
Silnik jest dla mnie zaskoczeniem - wcześniej miałem auto o podobnych parametrach, a jednak dynamiką nie dorasta do pięt obecnej JTD 8V.
Zapina bardzo dobrze, czasami trochę zgrzytnie - sprzęgło musi być dobre i nie będzie problemu.
układ jezdny - ocena dobra, trochę miękko, ale to jest rodzinne auto. Słabe zawieszenie, trzeba dbać o przeguby, unikać dziur.
mam kombi - nie ma kłopotu z widocznością. Lewy słupek troszkę zasłania, ale nie pamietam auta, które wypadało lepiej...
Jest ok, wszystko pod ręką, ale wykonanie detali nieco tandetne (pokrętła, przyciski itp.). Wyżsi kierowcy moga narzekać na mało miejsca na nogi - ja jestem rczej niski, a i tak dotykam prawym kolanem do obudowy kokpitu.
ocena 5 z minusem - czasami trudno odparować wilgoć, ale to w warunkach ekstremalnych, ogólnie w porządku.
Wystarczająco - auto w sumie nieduże, a pomieści rodzinę 5-osobową. Trzeba pamiętać, że jest to małe kombi, mebli się tym nie przewiezie :)
Wyciszenie do 120km/h jest bardzo dobre, potem trochę hałasu, ale bez tragedii.
W trasie dobrze - przy oszczednej jeździe zejdzie nawet do 4,5l/100km , ale w mieście ok. 7 litrów ON - trochę więcej niz poprzednik z rodziny VW.
Dobra jakość za niską cenę - warto kupić używane, ale pewne auto. POWTARZAM - PEWNE, nie brać \"cuda\" z Włoch bez dokumentów.
- może tylko podstawowe elementy zawiechy, ale jeżdzę po polskich drogach - to jest krzywda dla mojej Lucynki...
Miałem parę usterek, ale wszystko do wytrzymania: - czujnik wału korbowego - 90PLN - wymiana przegubów wewnętrznych po 140K km - 300PLN - uszkodzenie cięgna zmiany biegów (naprawiłem sam, ale dużo grzebania, kiepski dostęp) - coś z instalacją, nie wiem co, jeżdżę, ale czuję, że trzeba się wybrać do elektryka, bo jak dmuchawa pracuje, to auto słabnie i wskaźnik temp. wody szaleje. Dałem ocene dobrą, bo zawsze mnie dowiózł i nigdy nie zawiódł na trasie...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

Lancia Lybra Kombi